مدیر دفتر استان آذربایجان غربی ستاد احیای دریاچه ارومیه

۴۸۰ هكتار نهال كاری در اطراف دریاچه ارومیه

۴۸۰ هكتار نهال كاری در اطراف دریاچه ارومیه پرشین رز: مدیر دفتر استان آذربایجان غربی ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: محیط زیست در زمینهای اطراف دریاچه ۴۸۰ هكتار نهال كاری و كاشت درختان شورگز انجام داده و تثبیت كرده است.



به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی در بازدید خبرنگاران از پروژه های این ستاد اظهار داشت: هدف ما از احیای دریاچه ارومیه، احیای زندگی و معیشت مردم منطقه است و بنابراین پراولویت ترین پروژه های ما در دریاچه ارومیه تثبیت ریزگردها بود. چون هرچه وسعت خشكی دریاچه بالا می رفت به ریزگردها هم افزوده می شد.
فرهاد سرخوش اضافه كرد: شدت ریزگردها به حدی بود كه مردم، برخی روستاهایی كه اطراف دریاچه بودند از سال ۹۳ به تدریج تخلیه كردند چونكه با عقب نشینی دریاچه، ریزگردها افزایش یافته و كشاورزی تعطیل شده است.
وی خاطرنشان كرد: ریزگردهای ارومیه مثل عراق و خوزستان، تنها از جنس خاك نیست. ریزگردهای نمكی است و هرجا بنشیند زندگی وموجودات زنده را از بین می برد. در منطقه جبل كندی در آذربایجان غربی، در ۴۰ كیلومتری ارومیه و در بخش شمالی دریاچه در سالهای ۹۳ و ۹۴ با كوچكترین باد، طوفان شن به آذربایجان شرقی و اطراف دریاچه می رسید و اینجا از مهمترین كانون های ریزگرد بود.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی اظهار داشت: محیط زیست بخشی را كه در منطقه تحت حفاظتش بود تثبیت می كرد و خارج از این مناطق را به اداره كل منابع طبیعی استان سپردند. محیط زیست در ۴۵ هكتار از این منطقه ۸۳۰ هكتاری قرق شده، مالچ پاشی و در ۴۸۰ هكتار، نهال كاری و كاشت درختان شورگز انجام داده و تثبیت كرده است. نگهداری از این مجموعه را به اداره كل منابع طبیعی واگذار كرده است.

1397/06/22
17:01:23
5.0 / 5
147
تگهای خبر: باد , حفاظت , زندگی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه