انعقاد تفاهم نامه شبكه حمل و نقل ریلی در سه شهرستان، تشكیل كارگروه گرد و غبار در تهران

انعقاد تفاهم نامه شبكه حمل و نقل ریلی در سه شهرستان، تشكیل كارگروه گرد و غبار در تهران پرشین رز: تهران - معاون عمرانی استاندار تهران از انعقاد تفاهم نامه اجرای شبكه حمل و نقل ریلی بین تهران و سه شهرستان غربی این استان اطلاع داد.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا احمد تواهن یكشنبه در دوازدهمین كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران در سالن جلسات استانداری، اظهار نمود: برپایه تفاهمنامه ای كه شب گذشته میان استانداری تهران، شركت شهرهای جدید و راه آهن منعقد شد، قطار شهری در شهرستانهای قدس، ملارد و شهریار اجرا می گردد.
جانشین استاندار تهران در كارگروه كاهش آلودگی هوا اضافه كرد: این تفاهمنامه در جهت مصوبات كارگروه كاهش آلودگی هوای تهران و كاهش تردد خودروها انجام شده است.
به گفته وی، روزانه 650 تا 700 هزار خودرو به تهران تردد می كنند كه بیش از 200 هزار خودرو مربوط به این سه شهرستان است كه بار آلایندگی بالایی در تهران تولید می كنند.
تواهن همینطور توسعه زیرساخت های الكترونیكی و افزایش پهنای باند را از سیاست های دولت تدبیر و امید در كشور دانست و اضافه كرد: این مساله در دستور كار استانداری تهران است.
وی در ادامه تصریح كرد: موافقتنامه هزینه ای دستگاه های اجرایی در سال آینده به گونه ای تنظیم می گردد كه استانداردهای حمل و نقل مطابق با قانون هوای پاك و مصوبات كارگروه كاهش هوای تهران باشد.
معاون استاندار تهران افزود: این موافقتنامه ها به شكلی ضمانت اجرایی برای رعایت استانداردها بخصوص در موتورخانه ها و سرویس های ایاب و ذهاب خواهد بود.
وی با اشاره به طرح استانداردسازی موتورخانه های ادارات دولتی اظهار داشت: از 300 موتورخانه دستگاه های دولتی كه دراین طرح قرار دارند تا كنون 96 موتورخانه ممیزی شده كه تا سه ماه آینده استاندارد می گردد و مابقی هم ظرف سه ماه آینده ممیزی می گردد.
تواهن با اشاره به گزارش سازمان زمین شناسی درباره فعال شدن كانون های گرد و خاك در جنوب تهران، دستور تشكیل كارگروه مقابله با گرد و غبار را در تهران را صادر كرد.
در این نشست شركت سیمان تهران جهت استفاده از سوخت مشتق از زباله (RDF) و جایگزینی آن به جای سوخت فعلی، استفاده از نخاله های ساختمانی بعنوان مواد اولیه و امحای پسماندهای عفونی و بیمارستانی تهران در كوره های كارخانه سیمان اعلام آمادگی كرد. تواهن در این باره اظهار داشت: پیشنهاد شركت سیمان در كارگروه پسماند طرح و بررسی می گردد.

*توسعه مشاغل ارتباطاتی
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران هم در این نشست خواهان اجرایی شدن قانون مدیریت پسماند و آیین نامه های اجرایی آن در زمینه انتشار آلایندگی از واحدهای صنعتی و صنفی و قیمت گذاری آن شد و اظهار داشت: با عنایت به اهمیت تهران این مساله مقرر است كه این طرح به ستاد اقتصاد مقاومتی عرضه شود.
شهرام عدالتی با اشاره به ضرورت تحولات شهری از منظر هوشمندسازی شهری، شهر الكترونیك و آینده نگاری تهران اضافه كرد: یكی از تاكیدات برنامه توسعه ششم بر توسعه مشاغل در رابطه با حوزه الكترونیك و ارتباطات است به صورتی كه باید بیشترین سهم رشد اشتغال در سال 1396 تا 1400 مربوط به بخش ارتباطات باشد و بر این اساس در حالیكه نرخ رشد سالانه اشتغال 8 درصد بوده اما در حوزه ارتباطات 16 درصد خواهد بود.
به گفته وی، در سال 97 تولید 100 هزار شغل در حوزه ارتباطات پیش بینی شده كه تهران بیشترین سهم را دارد.
مدیركل استاندارد استان تهران هم در ادامه این جلسه اظهار داشت: موتورخانه های ادارات دولتی فاقد استاندارد لازم است.
محمودرضا طاهری با اشاره به افزایش 3.3 درصدی مصرف انرژی سالانه اضافه كرد: سرانه مصرف گاز در كشور 27 مترمكعب است، این در حالیست كه در كشورهای اروپایی اقلیم سردتر سرانه مصرف 7 متر مكعب است.
وی افزود: آمارهای رسمی وجود 275 هزار موتورخانه و آمارهای غیررسمی فعالیت یك میلیون موتورخانه را در كشور نشان داده است كه این واحدها سالانه 10 میلیارد مترمكعب گاز مصرف می كند كه به دنبال آن آلودگی و گاز سمی تولید می گردد.
طاهری اظهار داشت: 300 موتورخانه در طرح استانداردسازی موتورخانه های دستگاه های دولتی قرار دارد كه تا كنون 96 واحد ممیزی شده است.

تهرام/ 9754//1348


1396/12/13
17:25:29
5.0 / 5
4911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه