قرار سبز هفته سوم اسفند؛

درختكاری برای حفظ محیط زیست از پاسارگاد تا تهران

درختكاری برای حفظ محیط زیست از پاسارگاد تا تهران پرشین رز: كنشگران محیط زیست در قرار سبز هفته سوم اسفندماه در گوشه گوشه كشور به درختكاری برای حفظ محیط زیست پرداختند.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر فعالان، دوستداران و گروه های محیط زیستی در قرار سبز آخرین روزهای سال با پاكسازی طبیعت و كاشت نهال به استقبال بهار رفتند.

در شهر تهران انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست، كه متولی برگزاری جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران هم هست، مراسم درختكاری خویش را برای هجدهمین سال با حضور پرشور هنرمندان، مردم، اعضای شهرداری و شورای شهر تهران در پارك... برگزار كردند. در این مراسم كه به یاد مرحوم وحید نصیریان از اعضای این انجمن و كارگردان انیمیشن قلب سیمرغ برگزار شد، علاوه بر انجام برنامه های گوناگونی هنری، بر حضور هنرمندان در عرصه محیط زیست برای تولید محتوا و خلق آثار تاكید گردید.

در شهر رحیم آباد استان گیلان به همت موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد و با حضور مسئولین بخش كلاچای و رحیم آباد و مادر محترم شهید عشوری، ۳۷ اصله نهال بومی و مثمر و همیشه سبز نارنج به نیت ۳۷ شهید كاشته شد. همینطور همایشی به همین مناسبت توسط موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد و با مشاركت انجمن حامیان طبیعت سبز و با حضور مسئولین شهر و شهرستان و نمایندگان سمن های استان در شهر رحیم آباد گیلان برگزار گردید.

در شهر آبدانان استان ایلام كاشت نهال در روز درخت كاری توسط انجمن بانوان طبیعت دوست در دامنه دیناركوه آبدانان ایلام با همكاری منابع طبیعی، اداره محیط زیست و هلال احمر انجام شد.

در شهر سگزی استان اصفهان در آستانه هفته منابع طبیعی توسط انجمن صلح با طبیعت در منطقه سگزی اصفهان، ۱۰۰۰ اصله نهال كاشته شد.

در شهر اقلید استان فارس به همت انجمن همیاران و پاكسازان طبیعت شهرستان اقلید و مشاركت انجمن كانگ فوتوآ۲۱، گروه كوهنوردی زاگرس، انجمن اندیشه نیكان طبیعت زاگرس و همكاری مسئولین اداره منابع طبیعی و دوستداران طبیعت، بمناسبت روز مادر و به منظور احیای جنگلهای پارك پارسیان بیش از ۵۰۰ نهال مثمر در پارك پارسیان كاشته شد.

در شهر سامان استان چهارمحال و بختیاری ورودی شهر سامان، به همت انجمن سامان پویا و با حضور مسئولین و دوستداران طبیعت به مناسبت آغاز سال جدید، پاكسازی شد.

در شهر لاهیجان استان گیلان به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختكاری، ۲۰۰ اصله نهال در حاشیه استخر لاهیجان (پارك كودكان) توسط مهد كودك كندوی عسل لاهیجان و انجمن بوم بانان گیلان به كودكان اهدا شد.

در شهر لاهیجان استان گیلان مانور من یك درخت هستم به مناسبت روز درختكاری در مدرسه سبز سما لاهیجان با حضور اساتید دانشگاه و به همت انجمن بوم بانان اجرا شد. همینطور در پیشواز بهار و گرامیداشت روز جهانی سندرم داون همپای نازنینان سندروم داون یك دور پیاده روی درحاشیه استخر لاهیجان انجام شد.

در شهر لاهیجان استان گیلان انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان، كارگاه آموزش مسائل زیست محیطی و مراسم درختكاری را با مبحث شناخت جنگلهای هیركانی به مناسبت هفته منابع طبیعی در دبستان های مقداد و آفرین۲ در لاهیجان برگزار كرد.

در شهر اقلید استان فارس همیاران و پاكسازان طبیعت اقلید به مناسبت هفته منابع طبیعی برای نونهالان اقلیدی، مسابقه نقاشی و نمایشگاه محیط زیست را در مدرسه فاطمیه همراه با برنامه های متنوع دیگر برگزار كرد.

در شهر اقلید استان فارس با مشاركت طبیعت دوستان و همزمان با هفته منابع طبیعی، دومین برنامه پاكسازی طبیعت (محله زندگی) در قالب گروه «حامیان طبیعت، هم محلی سلام» در حوالی بلوار بابا عبدالله در شهر اقلید فارس برگزار گردید.

در شهر شیراز استان فارس به مناسبت روز درختكاری، كودكان مؤسسه حامیان طبیعت پاك نارون در شیراز با همكاری یكدیگر نهال كاشتند.

در شهر شیروان استان خراسان شمالی گروه طنین پاكبانان شیروان در چهل و دومین برنامه خود، تپه ارك نادری شیروان را پاكسازی كردند.

در شهر مشهد استان خراسان رضوی انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات با كاشت نهال و درختچه های كاج در روستای گرجی سفلا؛ برنامه ۱۷۷ خویش را با كمك مسئولین و ساكنین آن منطقه با شعار ما ایستاده ایم تا درختان زانو نزنند برگزار نمودند.

در شهر شیروان استان خراسان شمالی مجتمع سما به مناسبت روز درختكاری برای نه گفتن به كیسه های پلاستیكی، به مسئولین شهرستان شیروان خراسان شمالی نهال و كیسه های پارچه ای اهدا كرد.

در شهر سبزوار استان خراسان رضوی به مناسبت روز درختكاری در پناهگاه حیات وحش شیراحمد - دومین زیستگاه آهوی كشور - با حضور فعالان و دوستداران محیط زیست، اعضای سمن سرزمین بادغوث و مسئولین محیط زیست و منابع طبیعی شهرستان سبزوار نهال كاشته شد. همینطور به همت سمن سرزمین بادغوث نمایشگاه عكسی به مناسبت روز جهانی حیات وحش برگزار گردید.

در شهر تهران مراسم روز درختكاری و تجلیل از كانون های برتر محیط زیست محلات سراسر تهران با حضور مردم، گروه های محیط زیستی، اعضای شورای شهر و شهرداری در بوستان چیتگر برگزار گردید.

در شهر رامهرمز استان خوزستان به همت انجمن دوستداران طبیعت رامهرمز و به مناسبت هفته طبیعت، همایشی همراه با اجرای سرود، مسابقه تفكیك زباله و بازیافت بین والدین و دانش آموزان، رنگ آمیزی، نظافت، فضاسازی مدرسه و درختكاری در دبیرستان نمونه دولتی گلستان ولایت برگزار گردید.

در شهر مسجد سلیمان استان خوزستان در آستانه فرارسیدن سال جدید، برنامه پاكسازی عمومی در مسجدسلیمان توسط انجمن های محیط زیستی لالی به همراه انجمن هنرهای نمایشی و جمعی از مسئولین شهرستان در منطقه روستای چال استران انجام شد.

در شهر مسجد سلیمان استان خوزستان به مناسبت هفته منابع طبیعی در شهرستان شوشتر توسط كارشناسان انجمن هواداران كارون زلال، در مدرسه مهدیه ضمن فرهنگ سازی در زمینه حفظ محیط زیست و چگونگی كاشت نهال و نگهداری از آن، با مشاركت دانش آموزان و به نام هركلاس یك اصله نهال كاشته شد.

در شهر تالش استان گیلان بزرگترین نهال كاری سمن های محیط زیستی تالش با كاشت ۵۰۰ اصله نهال بومی توسكا در طرح ساحلی آلالان اسالم تالش به همت گروه سبزاندیشان طبیعت تالش با حضور مردم طبیعت دوست و اعضای شهرداری، شورای شهر، جهاد كشاورزی، مدیریت شهری و اصحاب رسانه انجام شد.

در شهر اراك استان مركزی قنات تاریخی ابراهیم آباد در استان مركزی توسط موسسه مردم نهاد محافظان طبیعت سرزمین آفتاب پاكسازی شد.

در شهر بهبهان استان خوزستان گروه رفتگران طبیعت بهبهان در نود و یكمین برنامه محیط زیستی خود به استقبال مهمانان نوروزی رفت و طبیعت حاشیه ابتدای جاده بهبهان رامهرمز را پاكسازی كرد.


در شهر سروستان استان فارس به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختكاری، گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان به همت اداره منابع طبیعی و با حضور امام جمعه و مسئولین شهرستان طی مراسمی اقدام به كاشت نهال در طبیعت، مدارس و همینطور در جوار حرم مطهر شهدای گمنام كردند.


در شهر تهران اردوی درختكاری كمیسیون صلح و محیط زیست مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه امیركبیر با همكاری جمعی از دانشجویان این دانشگاه در پارك جنگلی تلو برگزار گردید.


در شهر كردكوی استان گلستان كارگاه آموزشی هم اندیشی مبانی منابع طبیعی، محیط زیست و تشكل ها ویژه فرهنگیان توسط تشكل دوستداران طبیعت جهان نما برگزار گردید.

در شهر شیراز استان فارس برنامه ی نهال كاری در پارك جنگلی شهدای بیضا توسط تشكل پاكسازان طبیعت فارس و مشاركت تشكلهای استان با همكاری اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری و همراهی اداره كل حفاظت محیط زیست استان فارس با تحولی جدید برای نخستین بار در استان جهت پایش مداوم و نظارت تشكلهای مردم نهاد استان فارس در جهت نهال بانی پس از كاشت برگزار گردید.

در شهر پاسارگاد استان فارس توسط اداره منابع طبیعی شهرستان پاسارگاد در گلزار شهدا روستای دهنو بخش پاسارگاد و با همراهی تنها دبستان روستا كه ۱۰ نفر دانش آموز دارد، نهال كاشته شد.

1396/12/25
17:59:24
5.0 / 5
4735
تگهای خبر: آب , باد , برگ , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه