تسهیلات كم بهره یونیدو برای پروژه های صرفه جویی انرژی در صنایع

تسهیلات كم بهره یونیدو برای پروژه های صرفه جویی انرژی در صنایع پرشین رز: سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به پروژه های صرفه جویی انرژی در صنایع، تسهیلات كم بهره اعطا می كند.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به منظور توسعه اهداف پایدار و پیرو توافق با دولت ایران در جهت همكاری مشترك برای دستیابی به اهداف برنامه سوم تا ششم توسعه كه یكی از مهمترین این موارد افزایش بهره وری در جهت كاهش شدت مصرف انرژی است، اقدام به ایجاد صندوق مالی گردشگری برای اعطلای تسهیلات كم بهره به پروژه های صرفه جویی انرژی نموده است. این صندوق، با حمایت مالی صندوق جهانی محیط زیست (جف)، همكاری شركت بهینه سازی مصرف سوخت كشور (ایفكو) و یكی از بانك های داخلی تاسیس شده است.
مریم جوان شهركی، نماینده سازمان توسعه صنعتی ملل متحد با تاكید بر قابلیت های این صندوق در این باره بیان كرد: در این پروژه، با اعطای وام های كم بهره به پروژه های بهینه سازی و صرفه جویی انرژی، سعی شده است صنایع به اجرای پروژه های صرفه جویی انرژی، تشویق شوند.
حوری جعفری، نماینده رسمی شركت بهینه سازی مصرف سوخت در این پروژه هم با تاكید بر اینكه طرح­های صرفه جویی سوخت در اولویت خواهند بود، اظهار نمود: بر مبنای قرارداد تنظیم شده، یك سوم تا نصف سرمایه اولیه صندوق گردشی از پروژه مذكور، توسط یونیدو و مابقی آن توسط بانك تامین می گردد. پروژه ­ها بر مبنای معیارهای فنی ارزیابی در كمیته­ فنی كه متشكل از شركت بهینه­سازی مصرف سوخت، سازمان یونیدو و بانك است بررسی و جهت دریافت وام اولویت بندی می­ شوند. لازم به ذكر است كه ارزیابی­های مالی توسط بانك انجام می ­شود.
بر اساس فراخوان اعطای این تسهیلات از پروژه های با حداكثر میزان سرمایه گذاری ۶۰۰ هزار دلار حمایت می ­شود این در حالیست كه با عنایت به ماهیت پروژه ها، سهم این تسهیلات بین ۷۵ تا ۹۰ درصد كل سرمایه ­گذاری خواهد بود. همینطور دریافت این تسهیلات، زمان اجرایی كمتر از یك سال و بازپرداخت كمتر از ۳ سال را نیازمند است.
نسیم شكاری، هماهنگ كننده ملی پروژه بهره وری انرژی در صنایع كلیدی ایران در یونیدو هم با عرضه توضیحات تكمیلی درباره شرایط و نحوه ارسال درخواست اظهار داشت: صنایعی كه شرایط اولیه دریافت تسهیلات را داشته و مایل به دریافت وام هستند، می­ توانند با تكمیل فرم ارزیابی پروژه و ارسال آن به آدرس­های الكترونیكی n.shekari@unido.org و azadmehr@ifco.ir حداكثر تا تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ در فرایند ارزیابی شركت نمایند. وی همینطور تصریح كرد در این پروژه بانك مسئولیت مدیریت مالی صندوق را در همه مراحل آن شامل قرارداد با متقاضیان و بازپرداخت تسهیلات بر عهده خواهد داشت.

1397/01/25
14:04:32
5.0 / 5
4934
تگهای خبر: سرما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه