امید البرز به طبیعت بازگشت

امید البرز به طبیعت بازگشت پرشین رز: كرج- مدیركل حفاظت محیط زیست البرز اظهار داشت: توله خرس قهوه ای صدمه دیده كه بعد از درمان و بهبود كامل به امید البرز نامگذاری شده بود در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد.


فردین حكیمی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: آبان ماه سال قبل یك توله خرس قهوه ای حین عبور از محور كرج- چالوس در محدوده روستای لانیز بر اثر برخورد با یك دستگاه خودرو زانتیا دچار صدمه دیدگی شدید شد.
وی تصریح كرد: این تصادف در نیمه شب رخ داد كه بعد از روشن شدن هوا مردم مبحث را به عوامل راهداری اطلاع دادند.
حكیمی اظهار داشت: این توله خرس مجروح توسط كاركنان راهداری گچسر به نیروهای حفاظت محیط زیست استان البرز تحویل داده شد.
مدیركل حفاظت محیط زیست البرز تصریح كرد: این مصدوم بعد از درمان اولیه به بیمارستان مركزی دامپزشكی تهران انتقال یافت و تحت معاینه و اقدامات تشخیصی قرار گرفت.
وی افزود: در معاینات و آزمایش های اولیه مشخص شد كه این توله خرس 2 ساله دچار خونریزی گسترده از ناحیه مغز و شش ها و شكستگی استخوان فك شده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان البرز بیان داشت: اقدامات به موقع تیم دامپزشكی حیات وحش استان البرز به سرپرستی دكتر امید مرادی و همكاری دكتر مجید درگی باعث شد تا این حیوان از مرگ حتمی نجات یابد.
وی در ادامه اظهار داشت: این گونه با ارزش جانوری بعد از بهبود، نام «امید البرز» برای آن انتخاب گردید چونكه بیشتر حیوانات وحشی كه با خودروها تصادف می كنند تلف می شوند.
حكیمی با اشاره به اینكه دوره درمانی امید البرز حدود 90 روز به طول انجامید، اظهار داشت: با عنایت به فصل سرما و احتمال تلف شدن آن، این حیوان در یكی از مراكز حیات وحش نگهداری شد تا به سلامت كامل برسد.
وی اضافه كرد: امید البرز بعد از حدود 9 ماه درمان و مراقبت ویژه سرانجام اخیرا در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی رها سازی شد.
حكیمی تصریح كرد: تیم های حفاظت محیط زیست البرز، وضعیت امید البرز را در زیستگاه خود زیر نظر دارند واین گونه بار ارزش جانوری مراقبت ویژه می گردد.
زیستگاه های استان البرز دارای گونه های مختلف جانوری همچون خرس، پلنگ، كل، بز و میش وحشی است كه توسط محیط بانان پایش می شوند.
6155/6156


1397/04/26
14:12:19
2.5 / 5
5039
تگهای خبر: پزشك , حفاظت , حیات وحش , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه