بازدید از موزه تنوع زیستی در قزوین مجانی شد

بازدید از موزه تنوع زیستی در قزوین مجانی شد پرشین رز: قزوین - مدیركل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: همزمان با هفته دولت بازدید از موزه تنوع زیستی قزوین در شهر محمدیه به مدت یك هفته مجانی شد.


به گزارش پرشین رز به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان قزوین، حسن پسندیده روز شنبه با بیان این خبر اضافه كرد: موزه تنوع زیستی با هدف آشنایی مردم با خصوصیت های جانداران و حیات وحش استان به راه افتاده است و بعنوان یك خزانه ملی برای حفظ سرمایه های زیستی و انتقال به نسل های آینده از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
وی تصریح كرد: در این موزه، نمونه و ذخایر متنوع جانوری و گیاهی كه مورد شناسایی، ثبت، ضبط و طبقه بندی قرار گرفته نگهداری می گردد و به لحاظ عرضه خدمات علمی، آموزشی و پژوهشی در زمینه علوم طبیعی و حیات وحش و ارتقای سطح آگاهی مردم اهمیت زیادی دارد.
پسندیده با اشاره به نحوه نگهداری حیوانات در این موزه افزود: اغلب حیواناتی كه بر اثر تصادف های جاده ای، شكار و یا دلایل دیگر تلف می شوند به صورت تاكسیدرمی (نگهداری پیكر جانوران در درازمدت) به موزه تنوع زیستی استان منتقل می شوند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان قزوین اضافه كرد: موزه تنوع زیستی استان شامل سه بخش سالن ورودی، اصلی و آموزشی با مساحت 400 متر مربع است كه در سالن اصلی با 215 متر مربع وسعت 18 غرفه نقاشی و ویترین نمایشی قرار دارد.
پسندیده خاطرنشان كرد: سالن اصلی و ویترین های این موزه با الهام از طبیعت استان قزوین و زیستگاه های طبیعی همراه با نمونه های جانوری، گیاهی، اسكلت، پنل و سنگ به گونه ای طراحی شده است كه بازدید كنندگان برداشت و تصویر حدودا جامعی از محیط زیست و حیات وحش استان داشته باشند.
موزه تنوع زیستی قزوین با هدف حفظ سوابق و ذخایر گیاهی و جانوری، تحقیق و توسعه محیط زیستی و انتقال اطلاعات و تفریح مردم در سال 87 تاسیس شد.
7390* 6101


1397/06/03
15:17:48
5.0 / 5
4780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه