عزم سازمان محیط زیست در اجرای دولت الكترونیك و شفاف سازی اطلاعات

عزم سازمان محیط زیست در اجرای دولت الكترونیك و شفاف سازی اطلاعات پرشین رز: سرپرست دفتر فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: عملكرد و برنامه های فناوری اطلاعات سازمان بصورت ماهیانه در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.به گزارش پرشین رز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محمود نیایی اضافه كرد: سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر انجام تكالیف و تعهدات خود در اجرای دولت الكترونیك، می تواند به منظور كنترل وكاهش آلودگی های زیست محیطی، خط مشی مناسب و كارآمدی را با همسو كردن سازمان های دولتی و صنایع با فناوری اطلاعات، به آنها عرضه كند.

وی تصریح كرد: برنامه های دراز مدت و میان مدت در این زمینه تدوین شده است كه در انتهای هر ماه عملكرد، چالش ها و مشكلات مشاهده شده آن ماه و همینطور برنامه اجرایی ماه آینده، به اطلاع عموم خواهد رسید.

سرپرست دفتر فناوری اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه متولی اجرای دولت الكترونیك در كشور وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، گفت خیلی از معضلات زیست محیطی كشور را می توان با امكانات فناوری اطلاعات محدود و یاكنترل كرد. بنابراین سازمان حفاظت محیط زیست همكاری گسترده تری در حوزه فناوری اطلاعات با وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهد داشت.

نیایی، در ادامه به چالش های موجود در توسعه فناوری اطلاعات در سازمان محیط زیست اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به دستور صریح ریاست سازمان محیط زیست بر تسهیل روند فعالیت ها و الكترونیكی شدن آنها، لازم بود بررسی كاملی در وضع موجود سازمان از نظر نرم افزاری صورت گیرد.

نتیجه این بررسی نشان داد كه سیستم هایی بصورت جزیره ای در ادارات كل استان ها و همینطور معاونت های سازمان مركزی بوجود آمده اند كه هیچگونه یكپارچگی را با سایر سیستم ها پشتیبانی نمی كنند و با اینحال با عنایت به ذخیره شدن اطلاعات، نمیتوان از آنها براحتی صرفنظر كرد.

ایشان در ادامه توضیح داد: كمبود نیروی انسانی ماهر و باتجربه یكی از مهمترین مشكل دفتر فناوری اطلاعات این سازمان است و متاسفانه طی چند ماه گذشته، قرارداد توسعه و پشتیبانی شبكه انجام نشده و دفتر را با كمبود نیروی مضاعف مواجه كرده است، به هر صورت این دفتر تا حصول نتیجه به پیگیری های خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

وی به عدم وجود یك تشكیلات مشخص در فناوری اطلاعات ادارات كل استان ها اشاره نمود و تصریح كرد: در بعضی استانها بخش فناوری اطلاعات زیرمجموعه اداره آموزش و در بعضی زیرمجموعه معاونت پشتیبانی و در بعضی دیگر مستقل است و با این حال پراكندگی، امكان سیاستگذاری مناسب و متمركز از جانب دفتر فناوری اطلاعات سازمان محیط زیست بسیار دشوار است كه بعنوان یكی از وظایف مهم، این مورد هم در دستور كار قرار گرفته است.

وی، با اشاره به تشكیل دفتر فناوری اطلاعات اظهار داشت: با تدابیر و تغییراتی كه در ماه های اخیر در حوزه فناوری اطلاعات سازمان صورت گرفته است، اطمینان داریم گام های بسیار موثری در رسیدن به این اهداف برداشته خواهد شد.

1397/07/03
14:24:36
5.0 / 5
4591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه