كلانتری:

كشور نیازمند چهار یا پنج پایگاه هوایی اطفای حریق است

كشور نیازمند چهار یا پنج پایگاه هوایی اطفای حریق است پرشین رز: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: مناطق مختلف كشور نیازمند چهار یا پنج پایگاه هوایی اطفای حریق است تا آتش سوزی های غیر قابل دسترس در جنگل ها و مناطق حفاظت شده را پوشش دهد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر عیسی كلانتری روز شنبه در مراسم رونمایی از سامانه آتش نشانی هوایی تحت فشار كشور در شاهین شهر اصفهان در جمع خبرنگاران اضافه كرد: آتش سوزی های بسیاری در جنگل ها، مراتع و مناطق حفاظت شده غیر قابل دسترس بوقوع می پیوندد و این سامانه می تواند در این زمینه كارگشا باشد.
وی تصریح كرد: تابحال در كشور سیستمی كه قادر به اطفای حریق در مناطق دور افتاده و جنگل ها باشد، وجود نداشت كه با كمك وزارت دفاع و معاونت فناوری ریاست جمهوری تصمیم گرفته شده در این زمینه ستادی شده وعملیات اطفای حریق با استفاده از صنعت هوایی كشور اجرایی شود.
كلانتری اضافه كرد: در ۲سال اخیر در وزرات دفاع و معاونت فناوری ریاست جمهوی تلاش زیادی بعمل آمد تا سامانه پاشش تحت فشار آب بر روی یك فروند هواپیما نصب شود و این نخستین پروازی بود كه این سامانه توانست ۱۸ تن آب را در مدت ۵ ثانیه روی مساحت تعیین شده با فشار بسیار بالا در فاصله ۱۰۰ متری تخلیه كند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: امیدواریم بستر آموزش های لازم در كشور تولید شود و در ۲ سال آینده حداقل در چهار منطقه كشور پایگاه اطفای حریق هوایی تولید شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری هم اظهار داشت: دستیابی به دانش این سامانه از اهمیت بالایی برخوردار بود چون كمتر كشوری در دنیا از آن بهره مند است.
سورنا ستاری اضافه كرد: این سامانه برای سایر هواپیماها هم به راحتی قابل نصب است و این مورد مهم می باشد كه از یك مجموعه امكانات در این زمینه برخوردارباشیم.
ستاری پاشش ۱۸ تن آب در مدت پنج ثانیه را كار بزرگی عنوان نمود و آن را مهترین دستاور در زمینه اطفای حریق در كشور عنوان نمود.
سامانه آتش نشانی هوایی بامداد شنبه در شركت هواپیما سازی ایران متعلق به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در شاهین شهر اصفهان رونمایی گردید.
این سامانه كه بر روی هواپیماهای جت نصب می شود، برای مهار و خاموش كردن آتش در مناطق سخت گذر از قبیل جنگل ها و مناطق طبیعی سخت گذر كاربرد دارد.
همزمان با رونمایی از این طرح، شبیه سازی جت آتش نشان و پاشش آب روی آتش فرضی هم انجام شد.

1397/07/08
10:29:40
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: آب , آتش , برگ , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه