معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اثر تشعشعات فرستنده های رادیویی كمتر از میزان استاندارد است

اثر تشعشعات فرستنده های رادیویی كمتر از میزان استاندارد است پرشین رز: كاشان- معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: میزان اثرات تجمعی انرژی تشعشعات ناشی از آنتن هی تلفن همراه و فرستنده های رادیو و تلویزیون در كشورمان كمتر از میزان استانداردهای اعلام شده است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا، حسین فلاح جوشقانی روز پنجشنبه در كنفرانس ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیریون ساز در دانشگاه كاشان اضافه كرد: ما نمی گوئیم و دفاع هم نمی نماییم كه این امواج مضر هست یا نه؟ اما مطالعات انجام شده مبین آن است كه در بدترین شرایط و حتی نقاطی كه میزان تشعشات مانند بیمارستان ها زیاد است، اثرات آن كمتر از میزان استاندارد اعلام شده بوده است.
وی بیان كرد: بر مبنای استانداردهای ملی تشعشع سازمان ملی استاندارد و بر مبنای اطلاعات استاندارد جهانی همیشه شدت میدان الكتریكی كه ناشی از تجمع امواج معرفی شده بسیار كمتر بوده است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح كرد: نهادهای بی طرفی مانند دانشگاه ها و مركزهای پژوهشی برای از بین بردن نگرانی مردم باید تحقیق كنند و اطلاعات صحیح به دست آمده را در اختیار مردم قرار دهند.
وی با اشاره به اینكه مراكز بی طرف باید مبتنی بر مستندات و مطالعات صریح، شفاف و علمی اطلاع رسانی كنند تا آرامش مردم حفظ شود، خاطرنشان كرد: از جانب دیگر نمی توان به دلیل ذغدغه مضر بودن امواج، توسعه شبكه موبایلی كه نیاز مردم است را متوقف كرد.
فلاح جوشقانی همینطور از را ه اندازی سامانه برخط اندازه گیری انرژی مورد تائید سازمان انرژی اتمی در شهرهای كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه ها با همكاری مركز تحقیقات مخابرات كشور تولید شده است.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون این سامانه در 70 نقطه تهران و 18 نقطه شیراز به صورت بر خط و مرتب تجمع امواج را اندازه گیری می كند و اطلاعات آنرا در اختیار عموم مردم قرار می دهد و میزان اثر تجمع تشعشع در موارد مختلف را اندازه گیری می كند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه كرد: این سازمان از سال 86 با تشكیل كارگروه، كارهای مشتركی را با وزارت بهداشت بعنوان متولی سلامت مردم و با سازمان انرژی اتمی بعنوان متولی طرح های یون ساز انجام داده است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینكه هم اكنون افزون بر 66 هزار آنتن BTS از جانب سه اپراتور تلفن همراه در كشور نصب شده است، اظهار داشت: در 6 ماه نخست امسال 370 مورد شكایت به این سازمان ارسال شده كه این رقم در طول سال قبل 320 مورد بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش از وجود 90 میلیون سیم كارت فعال در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن همراه در كشور 110 درصد و از میانگین جهانی بالاتر است.
فلاح جوشقانی آمار مشتركان نسل سه و چهار تلفن همراه را 70 میلیون مشترك اعلام نمود.
دبیر علمی كنفرانس ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیریون ساز هم از ارسال 180مقاله علمی به دبیرخانه این كنفرانس اطلاع داد و اظهار داشت: در این كنفرانس 90 مقاله به صورت پوستر و 18مقاله هم به صورت شفاهی ارائه شد.
مصطفی زاهدی فرد هدف از برگزاری این كنفرانس را ارائه تبادلات و اطلاعات و بهره گیری از فناوری های جدید برای حل مشكلات دانست و اضافه كرد: امروز پیشرفت علم و فناوری پرتوهای یون ساز و غیریون ساز در زندگی روزمره مردم، صنایع، كشاورزی و پزشكی كاربرد بسیار وسیعی دارد.
وی بیان كرد: برگزاری این كنفرانس می تواند گامی برای توسعه استاندارد سازی پرتوهای یون ساز و غیریون ساز باشد.
پنجمین كنفرانس تخصصی ملی سنجش و ایمنی پرتوهای یون ساز و غیر یون ساز با همكاری متخصصان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه كاشان برگزار گردید.
در این كنفرانس مقاله هایی در مورد تخمین دز متوسط غده ای در غربالگری های رایج ماموگرافی با شبكه عصب، اجرای رادیوگرافی نوترونی در راكتور تحقیقاتی كم قدرت، بهینه سازی زمان لازم برای طیف سنجی گاما در نمونه های خاك و بررسی سیستم های سنجش و پایش الكترو مغناطیسی غیر یونیزان و حفاظت در برابر پرتوهای غیر یون ساز با امواج رادیویی توسط فرستنده های مختلف به خصوص تلفن همراه در ابعاد علمی و تخصصی عرضه شد.
شهرستان كاشان با افزون بر 365 هزار نفر جمعیت در 190 كیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد.
6136 / 2093


1397/07/27
19:05:22
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: باد , برگ , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه