پویش همزادم درخت در قلعه تل برگزار گردید

پویش همزادم درخت در قلعه تل برگزار گردید به گزارش پرشین رز مسئول انجمن پشتیبانی از محیط زیست قلعه تل اظهار داشت: طرح درختكاری همزادم درخت برای پنجمین ماه پی در پی در قلعه تل انجام شد.


سمیه علی دشت روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: پویش همزادم درخت، یك طرح مردمی برای پشتیبانی از محیط زیست است كه توسط انجمن پشتیبانی از محیط زیست قلعه تل و با همكاری اداره منابع طبیعی با غملك برگزار می گردد.
وی اضافه كرد: این پویش كه به صورت ماهانه انجام می شود، به این صورت است كه متولدین آن ماه، یك نهال به مناسبت روز تولد خود غرس می كنند، هدف ما از این كار گسترش پشتیبانی از محیط زیست است.
علی دشت از غرس بیشتر از 30 اصله نهال درخت كُنار در پنجمین ماه برگزاری این پویش اطلاع داد و خاطرنشان كرد: تابحال در طول برگزاری این پویش بیشتر از 200 اصله نهال غرس و بیشتر از 700 بذر درخت كاشته شده است.
وی با درخواست از فعالین محیط زیست استان خوزستان برای پیوستن به این پویش اظهار داشت: طرح های این چنینی می تواند زمینه فرهنگ سازی در بحث محیط زیست و پشتیبانی از آنرا مهیا كند، امیدواریم روزی این پویش در سراسر استان خوزستان و كشور عزیزمان برگزار گردد.
علی نوروزی یكی از شركت كنندگان در این پویش به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: من امروز به همراه خانواده در این پویش شركت كردم تا ضمن كاشت درخت، پشتیبانی از محیط زیست را از سنین كودكی به فرزند خود آموزش دهم.
وی اضافه كرد: این طرح كاملا خودجوش است، به نظر من برای پشتیبانی از محیط زیست و منابع ملی حتما نباید بودجه های كلان وجود داشته باشد، از همین كارهای به ظاهر كوچك، نتیجه های بسیار بزرگ گرفته خواهد شد.
شهر تاریخی قلعه تل از توابع بخش مركزی شهرستان با غملك و بین شهرهای ایذه و با غملك واقع شده است.
9434/6002


1397/10/08
13:52:03
5.0 / 5
5103
تگهای خبر: برگ , محیط زیست , مسئول , نهال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه