قرار سبز هفته سوم آبان؛

آموزش حفظ محیط زیست در شهرهای كشور

آموزش حفظ محیط زیست در شهرهای كشور پرشین رز: فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته سوم آبان ماه اقدامات متنوعی برای حفظ محیط زیست انجام دادند.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته سوم آبان ماه اقدامات متنوعی برای حفظ محیط زیست انجام دادند.

در شهر موچش استان كردستان مسابقه نقاشی با مبحث محیط زیست بر روی بنرهای بازیافتی، توسط مهدكودك و پیش دبستانی راهین و انجمن شنه نوژین كردستان با همكاری كانون پرورش فكری در شهر موچشِ استان كردستان برگزار گردید.

در شهر رودسر استان گیلان كارگاه آموزشی حفاظت از محیط زیست توسط موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد و انجمن حامیان محیط زیست لنگرود در دبستان هدف و شهیده انیس نوری رحیم آباد رودسر انجام شد.

در شهر لنگرود استان گیلان هم اعضای جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود از تالاب كیاكلایه بازدید نمودند. همینطور در دبستان فرزانه توسط آموزشیاران جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود در مورد كاهش تولید و تفكیك زباله از مبداء آموزش هایی داده شد.

همچنین در استان گیلان به همت گروهی از اعضای انجمن بوم بانان گیلان، جمع آوری زباله های مسیر حركت زائرین اربعین حسینی انجام گرفت.


در شهر لاهیجان استان گیلان هم مهد كودك و پیش دبستانی نگاه نو با رویكرد محیط زیستی، مسابقه نقاشی با مبحث دُرنا و حفظ محیط زیست به مناسبت روز جهانی جلوگیری از تخریب محیط زیست در جنگ و درگیری های مسلحانه را برگزار كردند.

در شهر رضوانشهر استان گیلان هم كارگاه آموزشی آشنایی با جنگل های هیركانی توسط موسسه محیط زیستی شقایق های وحشی هیركانی در شهرستان رضوانشهر برگزار گردید.

در منطقه چالابه استان كرمانشاه گرد همایی سازمان های مردم نهاد و فعالان محیط زیست و منابع طبیعی عضو شورای هماهنگی استان كرمانشاه با حضور ۱۰۰ نفر از دلسوزان طبیعت، در منطقه چالابه كرمانشاه جهت جمع آوری بذر بلوط و بررسی آفتهایی كه زاگرس را تهدید می كند، برگزار گردید.

در شاندیز استان خراسان رضوی به همت انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات و همكاری پایگاه بسیج شهید رجایی حوزه ۴ عمار در مورد فعالیت های محیط زیستی، پاكسازی حاشیه جاده شاندیز با جمع آوری بیش از یك تن زباله انجام شد.

در شهر نیشابور استان خراسان رضوی هم پاكسازی معابر در روز اربعین توسط كانون محیط زیست، گردشگری و اقوام دانشكده علوم پزشكی نیشابور انجام شد.

در نورآباد ممسنی استان فارس به همت انجمن حامیان طبیعت زاگرس ممسنی، سیزدهمین سه شنبه بدون خودرو در ممسنی با شعار «پیشگام فرهنگ سازی باشیم» انجام گرفت.

در شهر خرم آباد استان لرستان هم دانش آموزان مجتمع دخترانه سما از نهالستان جناب آقای افشار پدر بلوط ایران بازدید كردند، در ادامه این برنامه كارگاه كاشت بلوط توسط آقای افشار برای دانش آموزان برگزار گردید.

در شهر آبدانان استان ایلام به همت انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان جمع آوری در بطری های پلاستیكی توسط دانش آموزان دبستان فاطمه جهت حفاظت از محیط زیست و كمك به نیازمندان انجام شد.

در شهر یاسوج استان كهگیلویه و بویراحمد هم نمایشگاه كاردستی با چوب بستنی در مدرسه دخترانه پویا در شهر یاسوج برگزار گردید.

در شهر اردبیل هم به همت كمپین شهر پاك، گلدان هایی در غرفه بازیافت با شعار «اردبیل با اراده تو تغییر می كند» همراه با عرضه توضیحات در مورد نحوه استفاده دوباره از پت هایی كه بعد از خالی شدن تبدیل به زباله می شوند و با كمترین میزان آب می توان به عنوان گلدان استفاده كرد، برگزار گردید. كمپین شهر پاك نخستین بار توسط نهضت سبز زاگرس یاسوج، در كشور آغاز به فعالیت كرد.
در منطقه كرخه استان خوزستان پنجمین نشست سازمان های مردم نهاد محیط زیستی شمال خوزستان با حضور نمایندگان ۱۹ انجمن محیط زیستی ۷ شهرستان شمالی خوزستان در پارك ملی كرخه و مركز تكثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی برگزار گردید. در این نشست شركت كنندگان در مورد تولید یك تشكل استانی جهت پیگیری و پرداختن به موضوعات محیط زیستی شمال خوزستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در شهر مهاباد استان آذربایجان غربی هم همایش دوچرخه سواری همگام با صد و یكمین هفته از كمپین سه شنبه های بدون خودرو با حضور بیش از دویست نفر به همت انجمن ژیانه وه ژینگه مهاباد و با همراهی هیات دوچرخه سواری شهرستان برگزار و در انتها هم به رسم یاد بود به شركت كنندگان هدایایی تقدیم شد.
 

1396/08/24
23:02:29
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: آب , باد , برگ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه