هوا تا آخر هفته گرم تر می شود، هفته آینده تهران برفی و بارانی است

هوا تا آخر هفته گرم تر می شود، هفته آینده تهران برفی و بارانی است به گزارش پرشین رز سازمان هواشناسی اعلام نموده از امروز تا آخر هفته هوای اغلب مناطق كشور صاف است و دمای هوا افزایش می یابد.مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: امروز دوشنبه، شرق هرمزگان، جنوب شرق كرمان و سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی آسمان ابری گاهی با بارش باران و در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان با رگبار و رعد و برق و احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیلها و در شرق خراسان رضوی، خراسان شمالی بارش برف و شرق گلستان بارش باران و برف پیش بینی می شود كه به تدریج از اواخر امروز از سمت غرب ابرناكی آسمان كاسته می شود و به تدریج صاف می شود.
احد وظیفه اضافه كرد: غیر از نوار شرقی، طی امروز تا آخر هفته آسمان غالب نقاط كشور صاف و به تدریج تا آخر هفته با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.
وی تصریح كرد: سواحل شمالی كشور تا اواخر روز پنج شنبه در غالب ساعات آفتابی و با افزایش دما مواجه خواهد بود، انتظار می رود كه دمای بیشینه هوا در جلگه گیلان به بیشتر از ۱۵ درجه سلسیوس برسد.
مدیركل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی كشور اضافه كرد: از روز جمعه ۱۹ بهمن ماه به تدریج با ورود موج نسبتاً ضعیف از غرب وش مال غرب، آسمان این مناطق با افزایش ابر و بارشهای پراكنده برف و باران همراه می شود كه این موج تا روز دوشنبه تقویت شده و به عرضهای جنوبی تر كشیده می شود و طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه نیمه غربی و مركز كشور همراه با بارش برف و باران كه برف در عرضهای شمالی و باران در عرضهای جنوبی خواهد بود و به تدریج از اواخر سه شنبه تا پنج شنبه نیمه شرقی كشور را در برخواهد گرفت.
وظیفه افزود: انتظار می رود كه شدت بارشها روز سه شنبه در جنوب استان ایلام، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری همراه با رگبار و رعد و برق باشد و روز چهارشنبه احتمال تشدید بارش و رگبار و رعد و برق در جنوب فارس، هرمزگان قابل توجه است.
به گفته وی در این مدت آسمان تهران از امروز تا پنج شنبه صاف تا كمی ابری و از اواخر وقت پنج شنبه با افزایش ابر و طی روز جمعه تا اواخر هفته بعد آسمان نیمه ابری تا ابری و طی روز شنبه تا دوشنبه گاهی با بارش باران پراكنده و از سه شنبه تا چهارشنبه گاهی با بارش باران یا برف پیش بینی می شود. دمای هوا در شهر تهران از امروز تا آخر هفته روند افزایشی دارد و در روز پنج شنبه بیشینه دمای هوا به حدود ۱۰ درجه سلسیوس می رسد. دمای كمینه هوا در تهران در ایام آخر هفته بعد مجدداً كاسته می شود و در محدوده صفر درجه سلسیوس قرار خواهد گرفت.


1397/11/16
14:29:25
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: آب , بارش , برف , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه