بارش برف سیاه سمی در خیابان های سیبری بعلاوه فیلم

بارش برف سیاه سمی در خیابان های سیبری بعلاوه فیلم پرشین رز: ساكنان ناحیه ای در اطراف یك معدن زغال سنگ در سیبری ویدیوهایی از سیاه پوش شدن تمام خیابان های منطقه از برفی سمی و سیاه منتشر نموده اند كه یك فاجعه زیست محیطی دیگر به دست انسان را برجسته ساخته است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، در یكی از ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی زنی در حال رانندگی در شهر "كیسلفسك" در منطقه "كوزبس" است و پشته هایی از برف های سیاه رنگ تمام خیابان ها، حیاط ساختمان های مسكونی و زمین های بازی كودكان را فرا گرفته است.
گرده های زغال سنگ كه برف را در منطقه "كوزبس" سیاه رنگ كرده اند از معادن روباز متعددی نشأت می گیرند كه بگفته فعالان زیست محیطی عواقبی فاجعه بار برای سلامت جمعیت ۲.۶ میلیون نفری منطقه داشته و امید به زندگی را كه میانگین آن برای مردان در روسیه ۶۶ سال و برای زنان ۷۷ سال برآورد شده است، سه تا چهار سال برای ساكنان این منطقه كاهش داده است.
میزان سرطان، فلج مغزی كودكان و سل باز در منطقه "كوزبس" به نسبت میزان ملی در روسیه بالاتر است.
یك فعال محیط زیست در این مورد می گوید: یافتن برف سفید در این منطقه سخت تر از برف سیاه است. گرد زغال سنگ در تمام سال در هوای منطقه وجود دارد اما تنها زمانی كه برف می بارد قابل مشاهده می شود.
بگفته كارشناسان گرد زغال سنگ حاوی انواع فلزات سنگین خطرناك همچون جیوه و آرسنیك است.
هم چنین به هنگام بارگیری زغال سنگ در قطارهای روباز برای صادرات، وزش باد و بارش باران گرده زغال سنگ را به هوای سطح شهر و آب رودخانه منتقل كرده و مشكلات زیست محیطی را تشدید می كند.
منتقدان بر این باورند كه مقامات روسیه با ایجاد معادن روباز خطرناك در نزدیكی مناطق مسكونیِ شهرها و روستاها بر نقض تخلفات و مقررات ایمنی معمول چشم پوشی می كنند.
تعداد اعتراضات در این منطقه نسبت به مشكلات زیست محیطی كه تابحال ناشنیده گرفته شده اند در حال افزایش بوده است.
بنا بر گزارش گاردین، معاون فرماندار منطقه "كوزبس" فعالیت كارخانه هایی با سوخت زغال سنگ، آلودگی های مربوط به حمل و نقل و برخی دیگر از كسب و كارهای نامشخص را علت بارش برف سیاه اعلام نموده است.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/11/28
15:44:00
5.0 / 5
4481
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه