وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی امروز

وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی امروز به گزارش پرشین رز مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی امروز (۲۸ فروردین) اظهار داشت: طی امروز شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بر مبنای نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد انتظار می رود در صبحگاه امروز (۲۸ فروردین) به علت كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد حجم تردد خودروها، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز بر میزان ابرناكی و سرعت وزش باد افزوده می شود و برای برخی ساعات وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه بر مبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا طی امروز (۲۸ فروردین) شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است، خاطرنشان كرد: وزش باد در بعضی ساعات امروز افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به گفته شهبازی این وضعیت جوی تا فردا (۲۹ فروردین) كم و بیش تداوم دارد و برخی ساعات همراه با افزایش میزان ابرناكی و وزش باد نسبتا شدید از سمت نواحی غربی است. بنابراین انتظار می رود با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها در صبحگاه فردا همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی از بعد ازظهر شرایط كیفیت هوای پایتخت به سمت بهبودی سوق پیدا كند.

وی اضافه كرد: دمای هوا در پایتخت هم تا روز آینده روند كاهشی دارد.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۶۹ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان هم با میانگین ۶۱ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/01/29
14:17:58
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: آب , باد , ذرات معلق , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه