اعلام اولین وضعیت اضطراری اقلیمی جهان در انگلیس

اعلام اولین وضعیت اضطراری اقلیمی جهان در انگلیس به گزارش پرشین رز انگلیس وضعیت اضطراری اقلیمی و زیستی اعلام نموده است و در جهان این اولین دفعه است كه یك كشور چنین شرایطی را اعلام می كند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پارلمان انگلیس بعد از آن كه از یك مبحث اضطراری دیگر یعنی برگزیت فارغ شد، متن لایحه «اضطرار اقلیمی و زیستی» را تصویب كرد.
این لایحه به دنبال تشدید اعتراض ها موسوم به «شورش ضد انقراض» در این كشور به تصویب رسید.
اعضای جنبش «شورش ضد انقراض» كه در ایام اخیر چندین بار در لندن برخی مسیرهای رفت و آمد شهری را مسدود كرده و حتی از قطارهای شهری بالا رفته بودند با این اعتراض های خشونت پرهیز خواهان توجه دولت انگلیس به مسئله تغییرات آب و هوایی شده بودند.
با این همه رهبران جنبش زیست محیطی لندنی می گویند رأی پارلمان به تنهایی كافی نیست و پیروزی آنها را تكمیل نمی كند.
آنها در توییتر خود نوشته اند كه حالا انتظار دارند تا جلوی نابودی تنوع زیستی گرفته شده و تولید گاز دی اكسید كربن تا سال ۲۰۲۵ میلادی به صفر برسد.
به گزارش یورونیوز، اعلام فوریت اقلیمی تأثیری واقعی بر سیاست انگلیس نخواهد گذاشت اما نمایندگان و فعالان امیدوارند كه بتوانند از وزن نمادین این تصمیم دست كم بهره تبلیغاتی ببرند و در دیگر تصمیم های دولتی در این زمینه دست بالا را داشته باشند.
كارشناسان كمیسیون تغییرات اقلیمی انگلیس در گزارشی كه روز گذشته (پنج شنبه) منتشر گردید اعلام نمودند كه این كشور باید تا سال ۲۰۵۰ تولید گازهای گلخانه ای را به صفر برساند. با این وجود سیاست كنونی انگلیس در خصوص كاهش تولید این گازها به میزان ۸۰ درصد از تولید سال ۱۹۹۰ است. ازاین رو این سیاست نمی تواند برای فعالان محیط زیست رضایتی به همراه داشته باشد.
كارشناسان انگلیسی همینطور در گزارش خود سفارش كرده اند كه فروش خودرو های دیزلی و بنزینی نو تا سال ۲۰۳۰ به كلی متوقف شده و مصرف گوشت گاو، گوسفند و لبنیات هم به میزان ۲۰ درصد كاهش پیدا كند. كمیسیون تغییرات اقلیمی بر این باور است كه دولت انگلیس باید مبلغی معادل یك تا دو درصد از تولید ناخالص خویش را به اجرای چنین طرحی اختصاص دهد.
با توجه به گسترش فعالیت جنبش های طرفدار محیط زیست، نظیر چنین تصمیمی امكان دارد در سایر كشورهای اروپایی مانند فرانسه هم گرفته شود. امانوئل ماكرون، رئیس جمهوری فرانسه تابحال بارها به پایبندی خود بر حفظ محیط زیست تاكید كرده اما فعالان اقلیمی یا جنبش سبز در این كشور چنین انتقاد می كنند كه وی در عمل هیچ كاری در این راستا انجام نمی دهد.1398/02/14
15:39:14
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: آب , برگ , زیست محیطی , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه