پروانه ها تا كی میهمان تهران هستند؟

پروانه ها تا كی میهمان تهران هستند؟ پرشین رز: یك استاد زیست شناسی و حشره شناسی دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: پروانه ها نسبت به افزایش دما حساس هستند و به تدریج با گرم شدن هوا طی روزهای ابتدایی خرداد ماه از تعداد آنها در شهر كم می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، تهران این روزها پر شده از پروانه هایی نارنجی رنگی كه از گونه Vanessa cardui هستند و بگفته كارشناسان خطری برای محیط زیست و كشاورزی ندارند.

شاهرخ پاشایی راد در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه شرایط آب و هوایی امسال، كاهش دما در فروردین و اردیبهشت و افزایش بارش ها سبب حضور این پروانه ها در شهر تهران شده است، اظهاركرد: پوشش گیاهی در اطراف شهر تهران نیز امسال به سبب شرایط مساعد جوی رشد خوبی كرده و این عامل سبب ایجاد فضایی مناسب برای زادآوری و تغذیه پروانه ها شده است.

این استاد زیست شناسی و حشره شناسی دانشگاه شهید بهشتی افزود: پروانه هایی كمی وجود دارند كه مهاجر باشند بدین سبب نمی توان اظهار داشت كه پروانه های تهران از نوع مهاجران هستند چنانچه هر سال شرایط دمایی و پوشش گیاهی در تهران مساعد بود می توانستیم شاهد حضور این پروانه ها باشیم.

وی درانتها با اشاره به اینكه این نوع از پروانه ها برای مردم و كشاورزی صدمه ای به همراه ندارد، اظهار داشت: این پروانه ها می توانند بعنوان طعمه برای پرندگان و سایر حشرات دیگر شهری باشند.

منبع:

1398/02/28
14:29:57
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: آب , بارش , گیاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه