تابستان امسال پروانه شكار صادر نمی گردد

تابستان امسال پروانه شكار صادر نمی گردد پرشین رز: معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه جلسه بررسی وضعیت قرق های اختصاصی كشور (مناطق حفاظت شده مردمی) اظهار داشت: در تابستان امسال پروانه شكار برای چهارپایان صادر نخواهد شد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا حمید ظهرابی اظهار داشت: برمبنای ابلاغیه ای كه به استان های كشور شده، صدور پروانه شكار چهارپایان تنها در صورتی انجام می شود كه مطالعات جمعیت شناسی در مناطق صورت گیرد و صدور پروانه شكار لزوماً بر پایه مطالعات جمعیت شناسی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با عنایت به اینكه این ابلاغیه بتازگی به استان ها ارسال شده است و در این مدت كم امكان انجام این مطالعات وجود ندارد پس در تابستان سال جاری هیچ پروانه شكاری صادر نخواهد شد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست همین طور اظهار داشت: قرق های اختصاصی نیز مكلف به انجام مطالعات ظرفیت برد شده اند كه این مطالعات در حال انجام می باشد.

ظهرابی تاكید كرد: از این پس انجام مطالعات دقیق جمعیت شناسی با همكاری مراكز دانشگاهی مبنای تصمیم گیری نهایی برای صدور پروانه شكار خواهد بود كه از سال جاری اجرا می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: علاوه بر پستانداران، صدور پروانه شكار و صید برای پرندگان و ماهیان آب های داخلی نیز منوط به انجام مطالعات و تعیین ظرفیت قابل بهره برداری پایدار می باشد.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: در علم روز حفاظت حیات وحش، توجه به بهره برداری پایدار در امتداد پایدارسازی حفاظت ضرورتی انكار ناپذیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حاظت محیط زیست، وی اظهار داشت: در اهداف كنوانسیون تنوع زیستی بهره برداری پایدار از منابع تنوع زیستی و بهره مندی عادلانه ذینفعان از منافع حاصل از تنوع زیستی مورد تاكید قرار گرفته است.

منبع:

1398/03/01
23:57:34
5.0 / 5
4540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه