افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در ایام پایانی هفته

افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها در ایام پایانی هفته پرشین رز: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده های ذرات معلق و ازن در ایام پایانی هفته آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشاندهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی بامداد امروز (۲ مرداد) است، اظهار نمود: بدین جهت همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر شرایط برای افزایش موقتی غلظت آلاینده ها فراهم می شود.

وی افزود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی با اشاره به اینكه طی برخی ساعات امروز (۲ مرداد) شرایط برای تولید آلاینده ازن فراهم می شود، اظهاركرد: این آلاینده بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ به بیشترین مقدار خود می رسد.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا همراه با احتمال افزایش نسبی غلظت آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی برخی ساعات امروز وضعیت كیفیت هوای برخی مناطق شهر تهران بطور موقت در شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینكه به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی در ساعات پایانی امروز و تداوم آن تا فردا (۳ مرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی بامداد پنجشنبه دور از انتظار نیست، اظهار نمود: با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برخی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد است كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

شهبازی اضافه كرد: بدین جهت در بعضی ساعات فردا (3 مرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده هایی همچون ذرات معلق و ازن مشاهده می شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت بطور موقت در محدوده مرزی بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد همین طور دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۲ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/05/02
11:52:34
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه