بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه

جعل مهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران، فرجه سربازی به كنكوری های مشمول

جعل مهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران، فرجه سربازی به كنكوری های مشمول پرشین رز جعل مُهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران، فرجه سربازی به كنكوری های مشمول


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام كرد
فرجه سربازی به كنكوری های مشمول/شرط حضور سربازان در راهپیمایی اربعین
سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام نمود به آن دسته از كنكوری های مشمولی كه باید در ماه های تیر، مرداد و شهریور به سربازی اعزام شوند تا مهرماه برای انتخاب رشته فرصت داده شده است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد اینكه آیا امكان حضور سربازان در راهپیمایی اربعین وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: در مورد سربازان در حال خدمت مقرراتی از طرف ستادكل نیروهای مسلح وضع شده و تعداد مشخصی از سربازان در هر یگان با نظر فرمانده و معاونت نیروی انسانی می توانند در بازه تعیین شده به كشور عراق سفر كنند.
درخواست وزارت بهداشت از دستگاه های امنیتی و قضایی برای ورود به بازار "ناصرخسرو"
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واكنش به گزارشی درباره فروش داروهای كمیاب در بازار سیاه ناصر خسرو، بر ضرورت ورود دستگاه های انتظامی، امنیتی و قضایی به این مساله و پاك شدن چهره پایتخت از این بازار ۳۰ - ۴۰ ساله اصرار كرد.
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اظهار داشت: تاكید می كنم كه وزارت بهداشت خارج از "داروخانه" هیچ اختیار و ابزاری برای نظارت و برخورد با تخلفات دارویی ندارد و قانون هم اجازه این مداخله را به وزارت بهداشت نداده است.
تهران سالانه حدود ۵ میلیمتر فرونشست دارد
كارشناس مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اظهار داشت: شهر تهران بطور میانگین سالانه حدود ۵ میلیمتر فرونشست دارد.
مجرب با اشاره به اینكه فرونشست به سبب برداشت آب های زیرزمینی است، اظهار داشت: در منطقه شهریار بیشترین فرونشست اتفاق می افتد و خسارت ها نه تنها در بالادست بلكه در اطراف آن آثار بسیاری دارد. این پدیده در شرق تهران گرمسار، ورامین و سمنان نیز آثار بسیاری دارد. هم اكنون نیز در جنوب غربی تهران پایش شروع شده است.
فعالیت های غیرقانونی برخی آموزشگاه های آزاد و تخلف ۲ برند معروف
حسین گراوند، رئیس اداره توسعه و نظارت مراكز غیردولتی سازمان مدارس و مراكز غیردولتی جزئیات صدور مجوز و فعالیت آموزشگاه های علمی آزاد، موسسات كنكوری و آموزش زبان خارجی را اعلام نمود و اظهار داشت: درقانون تصریح شده كه صدور مجوز آموزشگاه های زبان خارجی برای افراد زیر ۲۰ سال بر عهده آموزش و پرورش است این در شرایطی است كه دستگاه های دیگر به این مساله ورود پیدا می كنند و زیر ۲۰ ساله ها را نیز ثبت نام می كنند.
رئیس اداره توسعه و نظارت مراكز غیردولتی سازمان مدارس و مراكز غیردولتی با اشاره به اینكه هركسی توانسته به بهانه اینكه از جایی مجوز دارد، دانش آموزان را هم ثبت نام كند اظهار نمود: بعنوان مثال مجوز وزارت ارشاد مربوط به موارد تخصصی چون آموزش زبان برای هتلداری یا برای آنها كه می خواهند به خارج از كشور بروند است، اما افراد زیر ۲۰ سال را هم ثبت نام می كنند.
در گفت و گو با ایسنا اعلام شد
ضرب الاجل وزارت بهداشت برای نسخه نویسی الكترونیك / الزامات حذف دفترچه بیمه
دكتر قاسم جان بابایی، معاون درمان وزیر بهداشت از ضرورت اجرایی شدن نسخه نویسی الكترونیك در تمام مراكز درمانی دولتی و ۲۰ درصد از مركز خصوصی تا آخر سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: تا زمانیكه نسخه نویسی الكترونیك تكمیل نشود، نمی توانیم بطور كلی دفترچه بیمه را برای بیماران حذف نماییم.
لزوم تدوین قوانین جدید برای دوچرخه سواران
مهدی حسن زاده، مشاور شهرداری تهران در حوزه «توسعه دوچرخه سواری» ضمن تاكید بر « نیاز كشور به تصویب قوانین جدید در حوزه دوچرخه سواری» اظهار داشت: « برمبنای آخرین توافق های دستگاه های اجرایی با پلیس قرار شده است دوچرخه بعنوان یك وسیله نقلیه به رسمیت شناخته شود و تمام قوانینی كه در زمینه وسایل نقلیه وجود دارد به دوچرخه سوارها نیز تسری پیدا كند.»
بگفته وی آمارهای متفاوتی در مورد مسیرهای دوچرخه سواری در تهران وجود دارد اما هم اكنون در تهران ۶۰ كیلومتر مسیر مناسب برای دوچرخه سواری داریم و مقرر است كه شهرداری تهران طی پنج سال آینده این رقم را به ۵۵۰ كیلومتر برساند.
«تغییر اقلیم» و «آلودگی هوا» چه رابطه ای دارند؟
محمودرضا مؤمنی كارشناس مدل سازی عددی آلودگی هوا با اشاره به اینكه گرمایش جهانی و تغییر اقلیم در تولید ذرات معلق، ناكس و ازن -كه آلاینده های خطرناك هستند- تاثیر قابل توجهی دارند، می گوید: در این شرایط تاثیر تغییر اقلیم بر افزایش آلاینده ها غیر قابل كتمان است.
این متخصص تغییر اقلیم درانتها با تاكید بر اینكه نقش تغییر اقلیم در تغییر سیستم های بارشی می گوید: بارندگی ها یكی از عوامل حذف آلاینده هاست اما با تغییر در میزان بارش ها در اثر تغییر اقلیم طبیعتا این مكانیزم دستخوش تغییرات می شود. از طرف دیگر تغییر اقلیم بوسیله خشك شدن تالاب ها و رودها منجر به افزایش گرد و غبار می شود. آیا اینها تاثیر تغییر اقلیم روی افزایش آلاینده ها نیست؟
مدیركل داروی سازمان غذا و دارو:
نمی دانیم بازار سیاه دارو دست چه كسانی است/ شركت های دارویی متخلف، رسمی نیستند
دكتر مهرعلیان، مدیركل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه بازار غیررسمی دارو كوچك است، اظهار داشت: واقعاً نمی دانیم بازار غیررسمی دارو در دست چه كسانی است.
وی اشاره كرد: البته ما مكانیزم پرشدن بازار سیاه را می دانیم، اما نمی دانیم چه گروه یا شخصیت هایی پشت ماجرا هستند. سازمان غذا و دارو وظیفه قانون گذاری، تنظیم بازار دارو، تامین دارو و حفظ كیفیت دارو را بر عهده دارد، اما وظیفه رصد بازار سیاه دارو كه بر عهده ما نیست. حتی اگر با دقیق ترین سیستم ها هم پیش رویم بطور قطع نشت به بازار سیاه وجود دارد و این مساله مختص ما نیست. در عین حال ما منكر وجود این نشت نیستیم، اما باید به دنبال بستن منافذ بگردیم.
از نامه محرمانه شهردار در مورد بدهی تا شكایات شهرداری در مورد سگ كشی
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در مورد موضوعاتی همچون رقم دقیق بدهی شهرداری تهران، سرانجام سرقت مجسمه قیصر امین پور، انتشار فیلم سگ كشی توضیحاتی را ارائه كرد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه بعد از انتشار فیلم سگ كشی قرار بود شورای شهر به این مساله ورود كند، اظهار داشت: پس از این مساله چهار جلسه ویژه در شهرداری تهران و شورا انجام شد كه یكی از این جلسات با حضور شهردار و رئیس شورای شهر برپا شد و جلسه هایی نیز با سمن های پشتیبانی از حیوانات داشتیم و جلسه ای نیز در كمیسیون حقوقی شورا با محوریت بررسی ابعاد اتفاق و تضمین در امتداد جلوگیری مجدد انجام شد.
پانزدهمین وزیر آموزش و پرورش بعد از انقلاب بعد از ستاندن رای اعتماد از مجلس:
امیدوارم بتوانم تحول واقعی را رقم زنم
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در پیامی توییتری ضمن ابراز امیدواری نسبت به اجرای برنامه های تحولی خود، نوشت: از خانه ملت كه اعتماد كردند خادم ملت باشم تشكر می كنم.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، صلاحیت محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش را بررسی نموده و در نهایت با ۲۰۰ رای موافق، ۴۸ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۵۵ نماینده به او رای اعتماد دادند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد
فراخوان ۷میلیون نفر فاقد بیمه به دفاتر پیشخوان / شرط ِقسط بندی حق بیمه
مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره مهلت تعیین شده برای بازگشت افراد فاقد پوشش بیمه به دفاتر پیشخوان و همین طور نحوه عملكرد بخشنامه ارزیابی وسع در جهت پوشش بیمه ای افراد، توضیح داد.
وی ادامه داد: دهك های درآمدی ۱و ۲ و ۳ و یا به عبارتی افرادی كه تا ۴۰ درصد حداقل حقوق مصوب شده توسط وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی را دریافت می كنند، باید ارزیابی وسع شده تا برای استحقاق دریافت بیمه سلامت بلاعوض ارزیابی شوند. بر همین مبنا كسانی كه در این سه دهك درآمدی قرار دارند حق بیمه شان بطور صد در صدی توسط دولت پرداخت خواهد شد.
رئیس شورای شهر مطرح كرد
ضرورت حضور سمن های حامی حیوانات در مناقصات نگهداری از سگ های بدون صاحب
محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه حیوانات دعوت كرد تا در مورد نگهداری از سگ های بلاصاحب به شهرداری كمك كنند.
هاشمی افزود: پیشنهاد می شود كه سمن های فعال در حوزه پشتیبانی از حیوانات و به خصوص سگ ها با تشكیل شركت و درنوردیدن مراتب قانونی در مناقصات شركت نمایند تا حداقل پیمانكارانی كه كارشان بیشتر جنبه سودجویی دارد تا پشتیبانی از حیوانات، از گردونه پیمانكاری شهرداری حذف شوند.
جعل مُهر پزشكان برای نسخه كردن داروهای گران
دكتر محمد جهانگیری، معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی با اشاره به سوء استفاده از مُهر پزشكان جهت نسخه كردن برخی داروهای گران قیمت و وارداتی، اظهار داشت: جهت جلوگیری از این موضوع، تا اختتام امسال همه پزشكان به امضای الكترونیك دسترسی خواهند داشت.
معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشكی درباره اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از جعل مُهر پزشكان، افزود: ما برای جلوگیری از جعل مهر پزشكان اقدام به ایجاد امضای الكترونیك برای همه پزشكان كرده ایم كه این مساله در حال انجام می باشد و تا آخر سال تمام پزشكان به امضای الكترونیك دسترسی خواهند داشت و می توانند نسخه الكترونیك تجویز و امضا كنند.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
ضرب الاجل وزارت بهداشت برای نسخه نویسی الكترونیك / الزامات حذف دفترچه بیمه
فراخوان ۷میلیون نفر فاقد بیمه به دفاتر پیشخوان / شرط ِقسط بندی حق بیمه
كدام كشورها بهترین سیستم های بهداشتی و درمانی را دارند؟
درخواست وزارت بهداشت از دستگاه های امنیتی و قضایی برای ورود به بازار "ناصرخسرو"
مبتلایان به فشار خون بالا واكسن آنفلوآنزا تزریق كنند1398/06/13
15:21:47
5.0 / 5
4458
تگهای خبر: آب , آزاد , آلودگی , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه