افزایش غلظت ازن در تهران طی امروز و فردا

افزایش غلظت ازن در تهران طی امروز و فردا به گزارش پرشین رز شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن در بعدازظهر امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ شهریور)، اطلاع داد و تاكید كرد كه در ساعات شب احتمال ناسالم شدن هوای تهران برای گروه های حساس وجود دارد.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوای شهر تهران نشان دهنده افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات صبحگاه روز جاری (پنجشنبه، ۱۴ شهریور) بوده كه عموما ناشی از كاهش میزان ناپایداری جوی و ازدیاد تردد خودرو ها است.
بر طبق این گزارش، به تدریج همراه با رشد ناپایداری روزانه، برخی ساعات همراه با وزش باد بوده كه در بهبود نسبی كیفیت هوا موثر خواهد بود. همینطور در طول روز، بین ساعات ۲ تا ۶ بعدازظهر بر غلظت آلاینده ازن افزوده خواهد شد؛ هرچند این شرایط موقتی خواهد بود، به تدریج با افزایش حجم ترافیك در شبانگاه پنجشنبه سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.
رفته رفته تا اولین ساعات روز جمعه، ۱۵ شهریور، از میزان ناپایداری جوی كاسته خواهد شد. با این وجود با عنایت به كاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، انتظار می رود شرایط سالم كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در صبحگاه برقرار باشد.
همینطور احتمال می رود همراه با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف و افزایش جزئی دما در روز جمعه، شرایط برای شكل گیری آلاینده ازن فراهم شده و افزایش نسبی در غلظت این آلاینده نسبت به روز پنحشنبه مشاهده شود كه به تبع آن كاهش موقتی كیفیت هوا را در بعضی مناطق شهر تهران به دنبال خواهد داشت.
انتظار می رود در بعضی اوقات روز پایانی هفته، بخصوص در بعضی ساعات شبانگاه، افزایش موقتی در غلظت ذرات معلق مشاهده شود كه سبب خواهد شد وضعیت كیفیت هوای بعضی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار گیرد.1398/06/15
11:57:20
5.0 / 5
4211
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه