كارشناسان انگلیسی هشدار دادند

عدم رعایت بهداشت، عامل نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها

عدم رعایت بهداشت، عامل نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها پرشین رز: كارشناسان انگلیسی در مطالعه ای با اشاره به اینكه عدم رعایت اصول بهداشتی سبب نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها می شود بر بهبود و لزوم رعایت بهداشت تاكید نمودند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بگفته این كارشناسان در خیلی از كشورها عدم رعایت اصول بهداشتی سبب می شود فاضلاب تصفیه نشده وارد رودخانه ها شود. همین طور صنعتی شدن و شهرنشینی كه از وجود زیرساخت های مناسب برخوردار نیست به تشدید این مشكل كمك می نماید.
علاوه بر این، نبود قوانین و مقررات به این مفهوم است كه مواد شیمیایی سمی به اكولوژی محیط زیست طبیعی لطمه می زند و سلامت انسان را به خطر می اندازد.
در این بررسی پژوهشگران به ارزیابی نمونه هایی از رودخانه نایروبی در كنیا پرداختند تا منبع، بزرگی و خطرات در رابطه با مواد فعال دارویی (APIs) و دیگر تركیب های شیمیایی ارزیابی شود.
این پژوهشگران به وجود سطح بالایی از مواد دارویی همچون استامینوفن، كافئین، سولفامتوكسازول و تری متوپریم در نمونه های آب رودخانه پی بردند كه منبع اصلی این آلودگی تخلیه مستقیم فاضلاب های تصفیه نشده بوده است.
بگفته پژوهشگران این مواد شیمیایی خطرات مختلفی را به دنبال دارد كه برجسته ترین آن تهدید بالقوه مقاومت آنتی بیوتیكی است چونكه آب رودخانه ها می تواند منبع تامین آب شرب و آبیاری محصولات كشاورزی باشد.
به گزارش ساینمگ، پژوهشگران انگلیسی با اشاره به اینكه این تحقیق در منطقه نایروبی تمركز داشته، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده را می توان برای تمامی نقاط جهان صحیح دانست چونكه روند رشد مناطق شهری از گسترش اصول اولیه بهداشتی فراتر رفته است.
منبع:

1398/09/12
14:57:53
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه