مدیركل محیط زیست استان تهران:

ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب

ممنوعیت فعالیت واحدهای آلاینده معدنی و صنعتی از امشب به گزارش پرشین رز نشست هماهنگی محیط زیست استان تهران درآستانه ورود به موج بعدی آلودگی هوای تهران برای برنامه ریزی و پیشبینی تمهیدات لازم به منظور پیشگیری از افزایش و انباشت آلاینده های هوا در هفته پیش رو، عصر امروز چهارشنبه 27 آذرماه در محل اداره محیط زیست تهران برگزار گردید.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، سعید محمودی درتشریح برنامه ها و تصمیمات محیط زیست استان در این خصوص اظهار داشت: باتوجه به پیشبینی هواشناسی در خصوص پایداری هوا در ایام پیش رو، محیط زیست استان تهران با توجه به اختیارات قانونی و ذاتی خود تصمیم گرفت تا اقداماتی را برای روزهای آینده پیش بینی نماید.
وی ادامه داد: براین اساس فعالیت معادن شن و ماسه و آسفالت و كلیه فعالیتهای معدنی و بتونی و حتی ریخته گری ها از امشب برابر ابلاغی كه از جانب محیط زیست انجام می شود تا اطلاع بعدی ممنوع خواهد بود.
محمودی افزود: همینطور ورود كلیه كامیون به غیر از حاملین مواد سوختی به شهر تهران ممنوع خواهد بود و انتظار داریم این مورد به طور دقیق از راه پلیس راهور پیگیری و صورت گیرد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به توقف فعالیت دو واحد سیمان در ایام اخیر كه مبادرت به استفاده ازسوخت مازوت كرده بودند تصریح كرد: ممنوعیت استفاده از هرگونه سوخت، غیر از سوخت مجاز به واحدهای صنعتی ابلاغ می شود و اینگونه واحدها به هیچ وجه حق استفاده از سوخت مازوت را نخواهند داشت.
او همینطور خاطرنشان كرد: گشت های محیط زیست از امشب به طور شبانه روزی خواهد بود و با هرگونه تخلف واحدهای آلاینده برخورد قانونی خواهد شد.
محمودی اضافه كرد: توقف اتوبوس های روشن در ترمینال ها و جایگاه های اتوبوس رانی شهری و بین شهری ممنوع بوده و انتظار می رود شركت اتوبوس رانی در اینخصوص نظارت و اقدام لازم را انجام دهد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران همچنان بر معضل پسماندسوزی های حاشیه شهرهای استان تصریح كرد و اظهار داشت: همكاران ما در گشت ها و پایش های خود به این مورد توجه خاصی داشته و خواهند داشت و انتظار ما از شهرداری ها، بخشداری ها و ایستگاه های آتش نشانی در سطح استان این است كه در این مورد همكاری لازم را با محیط زیست داشته باشند.
او در آخر با اشاره به اهمیت توجه بیشتر از پیش به سلامت شهروندان بیان كرد: درصورت شرایط اضطرار آلودگی هوا و حتی پیشبینی این موضوع، تصمیمات بعدی با هماهنگی كارگروه اتخاذ و ابلاغ خواهد گردید.
برپایه گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، برپایه تصمیم امروز هیأت دولت، مقرر شد از ورود خودرو های آلاینده بویژه خودرو های اسقاطی به محدوده كلانشهرها جلوگیری شود. همینطور عدم استفاده صنایع بزرگ حاشیه كلانشهرها از سوخت مازوت در زمان وارونگی هوا و عدم فعالیت صنایع آلاینده در زمان وارونگی هوا از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه امروز هیأت دولت بود.
هیأت دولت همینطور در این جلسه بر لزوم بررسی دوباره و تصمیم گیری درمورد طرح نوسازی ناوگان تاكسیرانی و همینطور گازسوز كردن هرچه سریع تر خودرو های حمل و نقل عمومی با همكاری وزارتخانه های نفت و صمت تاكید داشت.1398/09/28
15:14:15
5.0 / 5
4137
تگهای خبر: آتش , آلودگی , باد , برگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه