معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تأكید كرد

ضرورت ارزیابی عملكرد دستگاه های مختلف در حوزه حفاظت محیط زیست

ضرورت ارزیابی عملكرد دستگاه های مختلف در حوزه حفاظت محیط زیست به گزارش پرشین رز معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بر ضرورت ارزیابی عملكرد دستگاه های مختلف امسال در حوزه حفاظت محیط زیست تاكید كرد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، مسعود تجریشی در چهل و سومین جلسه كارگروه ملی كاهش آلودگی هوای كلانشهرها با اشاره به عملكرد وزارت نیرو در بخش برق اظهار داشت: آنچه كه وزارت نیرو در تابستان گذشته بعنوان عملكرد حوزه تولید برق داشت، خیلی خوب بود و گزارش ها نشان داده است كه در تابستان گذشته به راحتی با برخی اقدامات تشویقی پیك مصرف شكسته شد و تابستان را پشت سر گذاشتیم.

وی اضافه كرد: در حقیقت انگیزه اقتصادی برای مردم بوجود آمد و با همكاری مردم در پیك مصرف، تابستان را به خوبی پشت سر گذاشتیم بنابراین در بخش گاز هم می توان همین كار را تكرار كرد.

معاون محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه باید صدمه شناسی در مورد نقش دستگاه های مختلف در حوزه های محیط زیستی صورت گیرد، اظهار داشت: باید مشخص شود هر یك از دستگاه ها و حتی مردم چه نقشی در رفع چالش های موجود در حوزه محیط زیستی دارند و به لحاظ قانونی مشخص شود هر كسی چه وظایفی و چه عملكردی داشته است؟

وی افزود: بررسی ها باید روی كلانشهرهای مختلف انجام و صدمه ها و دغدغه های موجود شناسایی شود. باید برای سال آینده با انجام نظرخواهی دغدغه های موجود احصا و نسبت به رفع آنها اقدام نماییم. بدون شك مواردی كه تابحال مورد غفلت قرار گرفته باید امروز مورد توجه قرار بگیرند تا سال آینده نسبت به سال جاری عملكرد بهتری داشته باشیم.

تجریشی تاكید كرد: امروز مردم و مسؤلان نسبت به وضعیت هوا حساس هستند و برخورداری از هوای خوب، مطالبه گری بالایی در بین مردم دارد بنابراین این مطالبه گری باید زنده نگه داشته شود تا از این مسیر بهبود شرایط حاصل شود. بطور قطع تعطیلی مكرر مدارس به علت آلودگی هوا زیبنده نیست.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این جلسه سرهنگ موسوی پور - جانشین پلیس راهور تهران بزرگ - در مورد روند اجرای طرح كاهش آلودگی هوا در تهران اظهار داشت: باید مشكلات موجود بر سر اجرای این طرح به صورت كلان و در سطح فرماندهی پلیس و شهرداری تهران مطرح و تصمیم گیری شود. هم اكنون از ۴۶ دوربین نصب شده ۳۶ دوربین با بخشایش كد تخلف دریافت نمودند و ۱۲ دوربین با عنایت به ایراداتی كه دارند بعد از رفع ایرادات كد تخلف دریافت می كنند.

وی با تاكید بر اینكه تشخیص تخلف با پلیس است، اظهاركرد: دو سال است كه انتقال سرورها به پلیس راهور پیگیری شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است. در مورد عدم اعمال قانون برای یك سری از تخلفات كه توسط شهرداری به راهور ارسال می شود باید بار دیگر تاكید كنم كه تشخیص تخلف با پلیس است. امكان دارد برپایه این تشخیص اعمال قانون برای خودرویی انجام نشود. از جانب دیگر باید این مورد هم مورد توجه قرار گیرد كه برخی تخلفات توسط دوربین شهرداری رصد می شود ولی به پلیس ارسال نمی گردد.

تجریشی در انتها تاكید كرد: سه میلیون و ۹۰۰ برگه جریمه معاینه فنی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری صادر گردیده است ولی در مورد ارسال پیامك ها می پذیریم كه مشكلاتی وجود دارد كه نسبت به رفع آنها باید اقدام نماییم. بدون شك پلیس در قالب مقررات و با حفظ شأن خود آماده همكاری با دستگاه های ذیربط در حوزه اجرای مقررات است.

منبع:

1398/12/02
14:02:17
5.0 / 5
3948
تگهای خبر: آلودگی , برگ , حفاظت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه