تصویربرداری آكوستیك از بستر دریا در حوضچه اسكله امیرآباد مازندران

تصویربرداری آكوستیك از بستر دریا در حوضچه اسكله امیرآباد مازندران به گزارش پرشین رز مدیر گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی از برداشت ساید اسكن سونار در حوضچه اسكله امیرآباد استان مازندران اطلاع داد.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، مهندس محمدرضا انسانی ساید اسكن سونار را تصویربرداری آكوستیك از بستر دانست و اضافه كرد: اجرای پروژه برداشت ساید اسكن سونار در حوضچه اسكله امیرآباد جهت توسعه و پیشبینی نشست احتمالی اسكله انجام شد.
وی اجرای این طرح را در جهت درخواستی از جانب یك شركت مشاور بعنوان بخش خصوصی فعال در این حوزه دانست و تصریح كرد: بر مبنای توافقات صورت گرفته، مقرر شد این برداشت ها بنا بر نیاز سازمان بنادر و دریانوری صورت گیرد كه بر همین مبنا در این راستا گروه ژئوفیزیك دریا در دفتر زمین شناسی دریایی، با تجهیزات مربوط عازم این مأموریت شد و برداشت های مورد نظر را انجام داد.


انسانی افزود: برای توسعه اسكله و پیشگیری از نشست احتمالی اسكله، این برداشت ها كه جزو مطالعات اولیه توسعه بنادر است، مورد نیاز مدیریت توسعه بندر امیرآباد بود.
وی درباره اهداف این پروژه علمی و تحقیقاتی، اظهار داشت: بررسی بستر دریا و مطالعات زمین شناسی دریایی در پروژه های عمرانی مانند اسكله سازی و ساخت موج شكن و جای گذاری كابل های زیردریایی از ضروریات و قدم اول اجرای پروژه است.
مدیر گروه ژئوفیزیك دریای مدیریت زمین شناسی دریایی افزود: چنانچه بهره بردار، در هر مرحله ای از ساخت و یا بهره برداری از این قبیل پروژه ها با موارد پیشبینی نشده ای مواجه شود، باز زمین شناسی دریایی و بسترشناسی دریا تنها راه كمك برای برنامه ریزی و رفع مشكل است كه بر همین مبنا دفتر زمین شناسی دریایی با تاكید بر دانش و تجربه كارشناسان خود و هم تجهیزات پیشرفته مطالعات دریایی در این حوزه آماده خدمت رسانی است.1398/12/05
23:22:33
5.0 / 5
4059
تگهای خبر: آب , باد , نور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه