برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی

برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی به گزارش پرشین رز رئیس پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار از برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی با همكاری معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در خرداد ماه ۹۹ خبرداد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا جلیل بادام فیروز اظهار نمود: كشور ایران با غنای قابل توجه گونه ای دارای حدود ۸۲۰۰ گونه گیاهی و۱۳۰۰ گونه جانوری مهره دار است. نبود داده های به روز از وضعیت تنوع زیستی كشور، عدم یكپارچگی در تصمیم گیری ءهای مرتبط، مشكلات و تهدیدات عدیده تنوع زیستی كشور لزوم برگزاری همایش را برای همسویی و جریان سازی بری اهداف حفاظتی و بهره بردارانه پایدار روشن می سازد.

وی اضافه كرد: از آنجایی كه مسئولیت مستقیم و سنگین حفاظت از تنوع زیستی كشور بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست نهاده شده است بنابراین این سازمان بر آن شده تا به منظور حفاظت و فرهنگسازی برای پشتیبانی از محیط زیست مبادرت به برگزاری نخستین همایش ملی تنوع زیستی در كشور كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست وی با اشاره به اینكه روز جهانی تنوع زیستی فرصت مناسبی است برای جلب توجه همگان شامل مدیران، سیاستگذاران، تصمیم سازان و آحاد جامعه به این مفهوم پر اهمیت كه سلامت كره زمین و زیستمندان آن در گروه حفظ تنوع زیستی آن است، تمام دست اندركاران و حامیان و فعالان این حوزه را دعوت به همكاری كرد.

علاقه مندان می توانند از اول اسفندماه ۹۸ نسبت به ثبت نام در سایت زیر اقدام نمایند.
1398/12/08
10:26:02
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: باد , برگ , ثبت نام , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه