مؤسس دهكده حیات طبیعت قزوین خبر داد:

تخم گذاری یك مار پیتون برای نخستین بار در قزوین

تخم گذاری یك مار پیتون برای نخستین بار در قزوین به گزارش پرشین رز مؤسس دهكده حیات طبیعت قزوین اظهار داشت: مار پیتون ۴و نیم متری دهكده حیات طبیعت قزوین كه با یك مار پیتون زال جفتگیری كرده بود روز گذشته تخم گذاری كرد.


نادر رضا نوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: تا كنون آماری از تخم گذاری مار پیتون با این تعداد در سطح كشور نداشته ایم كه این نشان از علاقه این مار به محل زندگی خودش است. وی تشریح كرد: حیوانات وقتی شرایط نگهداری مناسب داشته باشند چرخه زندگی خویش را ادامه می دهند و علت اینكه ما دهكده حیات طبیعت را باغ وحش نمی نامیم همین است كه تلاش شده در این مكان پرندگان و خزندگان و گوشتخواران و… در محیطی آرام و نزدیك به شرایط طبیعی خود زندگی كنند و به چرخه حیات خود ادامه دهند. نوری از دهكده حیات طبیعت بعنوان یك مركز آموزشی – تحقیقاتی یاد كرد كه شاید موارد منحصر بفردی در آن یافت می شود كه می توان با استفاده از آن توسط متخصصان كمك شایان توجهی به بهبود شرایط زندگی در حیات وحش كرد. او همینطور از مثلث دامپزشكی، محیط زیست و شهرداری قزوین بعنوان ۳ ضلع یك مثلث كه حمایت های شایان توجهی از این مجموعه می كنند نام برد و اضافه كرد: با همكاری این ارگان و كارشناسان مربوطه، دهكده حیات طبیعت قزوین بعنوان محیطی امن برای حیوانات این مجموعه تبدیل گشته است.
مار پیتون برمه ای دهكده حیات طبیعت قزوین ۴ متر طول و حدود ۵۵ كیلو وزن و ۵ سال سن دارد كه زمستان با مار پیتون آلبینو (زال) دهكده جفتگیری كرد و روز گذشته شاهد تخمگذاری این مار به تعداد ۲۰ عدد بودیم كه هریك از تخم ها حدوداً ۲ برابر اندازه یك تخم مرغ بوده كه بعد از طی زمانی كمتر از ۲ ماه یك مار حدود ۴۰ سانتی متری از آن خارج می شود. سال قبل هم خرس ماده دهكده طبیعت قزوین زایمان كرد و هم اكنون توله های آن در دهكده در حال رشد هستند.

1399/01/28
14:30:16
5.0 / 5
3566
تگهای خبر: باغ , پزشك , حیات وحش , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه