آخرین وضعیت آب و هوایی كشور اعلام شد

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا

ورود سامانه بارشی جدید به كشور از فردا به گزارش پرشین رز اداره كل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای از ورود سامانه بارشی جدید به كشور و كاهش دمای ۶ تا ۸ درجه ای در بعضی مناطق كشور اطلاع داد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر بنا به اعلام اداره کل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور، بر مبنای تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۵ اردیبهشت) در بخش هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و بخش هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیشبینی می شود. در دامنه های زاگرس مرکزی هم ابرناکی و بارش پراکنده هم انتظار می رود.
همچنین فردا (۶ اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و در بخش هایی از شمال غرب و غرب دامنه های غربی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش هایی را به دنبال دارد همینطور طی پس از ظهر فردا در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.
روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرا می گیرد و از شدت بارش آن در استان های واقع در شمال غرب کم می شود.
روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است. همینطور طی این روز برای بخش هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیشبینی می شود. از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می شود و طی روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه (۶ و ۷ اردیبهشت) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.
بنا بر این اعلام با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه (۶ اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) در بخش هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای ۶ تا ۸ درجه ای پیشبینی می شود و طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است.
در این اطلاعیه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح آمده است: آسمان تهران فردا (۶ اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در برخی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتی گراد و روز یکشنبه (۷ اردیبهشت) ابری همراه با بارش باران و در برخی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.

1399/02/06
23:08:40
5.0 / 5
2953
تگهای خبر: باد , بارش , برف , برگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه