در گزارش پرشین رز مطرح شد؛

مرگ ماهیان رودخانه خرم آباد

مرگ ماهیان رودخانه خرم آباد معاون محیط زیست لرستان از مرگ شماری از ماهیان رودخانه خرم آباد آگاهی داد و اظهار داشت: این اتفاق به سبب تخلیه فاضلاب الكل یكی از شركت های الكل سازی به رودخانه بوده است.الهام برنا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مرگ ماهیان پایین دست رودخانه خرم آباد، گفت: دو روز است که نیروهای اداره محیط زیست خرم آباد در راه رودخانه مستقر و عواملی که احتمال داشت در مرگ این ماهیان مؤثر باشد را مورد بررسی قرار دادند.
تانکری که فاضلاب الکل را وارد رودخانه می کرد
وی با اعلان اینکه شب گذشته نیروهای اداره محیط زیست خرم آباد متوجه حضور یک تانکر در راه این رودخانه شدند، عنوان کرد: پس از توقیف این تانکر متوجه شدند که این یک تانکر حمل فاضلاب یک شرکت الکل سازی خرم آباد است.

معاون محیط زیست لرستان با تاکید بر اینکه متأسفانه این تانکر فاضلاب را وارد رودخانه می کرده است، اضافه کرد: فاضلاب الکل نیز یک فاضلاب با باری عالی بسیار زیادی است چونکه در آن ملات وجود داشته و دمای بالای دارد.
برنا، بیان داشت: فاضلاب الکل میزان بار عالی آن بالا است بطوریکه ۶۰ تا ۷۰ هزار میلی گرم بر لیتر «سی او دی» و «بی او دی» دارد، در صورتیکه حد استاندارد تخلیه فاضلاب تصفیه شده به رودخانه ۵۰ میلی گرم بر لیتر است.
وی، اضافه کرد: در این راستا این میزان آلودگی بیشتر از حد استاندارد است که وارد رودخانه شده است.
تشکیل پرونده در دستگاه قضائی
معاون محیط زیست لرستان با اعلان اینکه هم اکنون رودخانه ها در پایین ترین حد دبی خود هستند، اظهار داشت: رودخانه ها قدرت خود پالایی خودرا به سبب پایین آمدن حد دبی، برداشت های غیر مجاز و… از دست داده اند.

برنا، اشاره کرد: فاضلاب الکل به سبب اینکه بار عالی بسیار زیادی دارد اکسیژن آب را سریع مصرف می کند و سبب می شود که زیستمندان رودخانه گرفتار خفگی و کمبود اکسیژن شدید شوند.
وی با تاکید بر اینکه تعداد ماهیان تلف شده در رودخانه مشخص نشده است، اظهار داشت: اما امروز نماینده دادگستری و همین طور نیروی انتظامی در محل حاضر و پیگیر هستند که این امر صورت جلسه شود.

1399/04/01
15:31:29
5.0 / 5
2503
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه