خبرهایی از اداره كل محیط زیست استان تهران

از پلمب دو واحد آلاینده تا شناسایی ۱۸ واحد غیر مجاز تفكیك پسماند

از پلمب دو واحد آلاینده تا شناسایی ۱۸ واحد غیر مجاز تفكیك پسماند پرشین رز: برمبنای اعلام اداره كل محیط زیست استان تهران دو واحد تولیدی آلاینده در پاكدشت و شهریار با اقدام محیط زیست و ابلاغ اخطاریه قانونی پلمب و 18 واحد غیر مجاز تفكیك پسماند در اسلامشهر شناسایی شدند.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا شیدا اکار - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار- اظهار داشت: باتوجه به شکایت واصله مردمی درباب آلودگی هوای ناشی از فعالیت یک واحد تولیدی خاک اره در شهرستان شهریار، موضوع از طرف کارشناسان این اداره مورد بررسی قرار گرفت. این واحد بدون ستاندن مجوز از ارگان های ذیصلاح مبادرت به تولید خاک اره از ضایعات چوب با بهره گیری از دستگاه آسیاب می کرد و فعالیت آن به سبب پراکنش ذرات معلق و گرد و غبار، منجر به آلودگی هوا و شکایت و نارضایتی اهالی و آزار به باغات مجاور شده بود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که در بررسی کارشناسی و پایش این اداره، آلودگی زیست محیطی واحد محرز شد، برای این واحد اخطاریه تعطیلی صادر شد که به سبب عدم اقدام مثبت از طرف مسئولان آن، واحد آلاینده و غیر مجاز مذکور به استناد ماده ۱۱ و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی با حکم قضایی پلمب شد.

این گزارش همین طور می افزاید در شهرستان پاکدشت نیز یک واحد آلاینده ذوب فلزات به سبب فعالیت مغایر با ضوابط محیط زیست پلمب شد.

محمودرضا سعیدپور - رئیس اداره محیط زیست شهرستان پاکدشت - نیز با بیان این خبر اظهار داشت: پیرو شناسایی یک واحد ذوب فلزات در یکی از شهرک های صنعتی مصوب این شهرستان که بدون درنظر گرفتن تمهیدات کنترلی با فعالیت آلاینده خود موجبات آلودگی هوای منطقه و مزاحمت برای واحدهای پیرامون را فراهم نموده بود، بعد از ابلاغ اخطاریه مهلت دار بمنظور رفع آلودگی و عدم اقدام مثبت در امتداد حفظ حقوق عامه و رفع آلودگی محیط زیست، پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه تیم کارشناسی این اداره بصورت مستمر صنایع مستقر در شهرک های صنعتی را مورد پایش قرار می دهند، اظهار داشت: طی ماه گذشته ۱۳ واحد جدید ریخته گری و تولید ذغال در این شهرستان شناسایی و برای ۲۷ واحد آلاینده اخطاریه مهلت دار صادر و ابلاغ گردیده است.

براساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران در شهرستان اسلامشهر نیز ۱۸ واحد غیر مجاز تفکیک پسماند شناسایی و اقدام قانونی در این خصوص انجام شد.

الهه بیگی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر - نیز در زمینه اظهار نمود: طی گشت و پایش مشترک این اداره با بخشداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان، ۱۸ واحد غیر مجاز تفکیک پسماند شناسایی و اخطاریه جمع آوری صادر و ابلاغ گردید.

وی درباب مشکلات زیست محیطی واحدهای تفکیک پسماند اظهارکرد: این واحدها به سبب عدم رعایت الزامات زیست محیطی و بهداشتی موجبات آلودگی خاک به سبب نفوذ شیرابه و آلودگی هوا به سبب سوزاندن ضایعات غیر قابل بازیافت و آلودگی منابع زیر زمینی را فراهم می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست بیگی در آخر اظهار داشت: این اداره در امتداد ماده ۲۳ قانون مدیریت پسماند بعنوان ناظر، عملکرد دستگاههای اجرایی همچون شهرداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها را رصد و موضوع را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری می کند.

منبع:

1399/06/16
22:45:59
5.0 / 5
2007
تگهای خبر: آلودگی , باد , باغ , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه