رئیس اداره محیط زیست شاهرود:

وقوع شكار در منطقه تپال شاهرود

وقوع شكار در منطقه تپال شاهرود رئیس اداره محیط زیست شاهرود از دستگیری متخلفان در منطقه شكار ممنوع تپال جاده معدن دانشگاه صنعتی شاهرود آگاهی داد و اظهار داشت: از این متخلفان لاشه یك میش و بره كشف و ضبط شد.علی اکبر قربانلو در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه ساعت ۲۲: ۳۰ چهارشنبه شب گذشته مأموران یگان حفاظت محیط زیست گروه سیار طی گشت و کنترل شبانه و راه بندان در راه راه های خروجی منطقه شکار ممنوع تپال متوجه صدای دو دستگاه موتورسیکلت شدند، اظهار داشت: این دو موتورسوار با فاصله از یکدیگر به صورت چراغ خاموش در حال خارج شدن از منطقه بودند که گرفتار کمین نامحسوس مأموران در راه شدند.
وی بابیان اینکه موتور اولی راه صاف کن بوده که مأموران هیچ اقدامی برای توقف آن نکردند، اضافه کرد: موتور دومی با نزدیک شدن به مأموران یگان حفاظت متوجه بسته بودن مسیر شد و مبادرت به فرار کرد که بلافاصله مأموران با خودرو به تعقیب آنها پرداختند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه راکب موتور عقبی از طریق خارج و به داخل تپه ماهورها متواری شد، اظهار داشت: پس از چند دقیقه تعقیب موتور واژگون شده و متخلفان با پای پیاده در تاریکی شب به طرف کوه رفتند که مأموران با چراغ کشی برای پیدا کردن و دستگیری آنها اقدام نمودند.
وی با اشاره به اینکه دو متخلف متواری مورد شناسایی قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: از داخل خورجین موتورسیکلت لاشه شکار یک میش و بره کشف و ضبط شد.
وی اضافه کرد: پس از مدتی موتورسیکلت راه صاف کن که متوجه نیامدن همراهان خود شده به عقب برگشت که با نزدیک شدن به مأموران وی را دستگیر کردند و متهم با هماهنگی قاضی کشیک بازداشت و همدستان فرد دستگیر شده هم شناسایی شدند.
رئیس اداره محیط زیست شاهرود بابیان اینکه در خبر دیگری با همکاری عوامل نیروی انتظامی گلوگاه شهید نوری شاهرود از بازرسی خودروی پراید مشکوک ۴۳ قطعه لاشه کبک کشف شد، اظهار داشت: متخلف این پرنده ها را در داخل سطل جاسازی کرده بود.
قربانلو بابیان اینکه متهم اهل و ساکن روستای دزیان بی ارجمند بود، خاطرنشان کرد: این فرد اعتراف کرد که کبک ها را به وسیله تله در محل زمین های کشاورزی پدرش در کلاته ورع غرب روستای مذکور شکار کرده که هیچ گونه آثار گلوله بر روی لاشه کبک ها وجود نداشت.
وی با اشاره به اینکه متخلف به پرداخت جریمه نقدی برای ایجاد ضرر و زیان به منطقه محکوم شد، اضافه کرد: متهم یک سوم جریمه را پرداخت کرده و الباقی را هم چک داده است.

1399/07/27
11:36:30
5.0 / 5
2024
تگهای خبر: باد , برگ , حفاظت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه