ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور

ورود دو سامانه بارشی جدید به كشور به گزارش پرشین رز مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور تا آخر هفته جاری اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه امروز (۲۵ آذر) در بیشتر نقاط کشور جوی پایدار حاکم است، اظهار نمود: این شرایط سبب افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود همینطور پایداری جو تا بعد ازظهر امروز در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق ادامه دارد.

ضیاییان افزود: از بعد ازظهر امروز(۲۵ آذر) با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب در بعضی نقاط استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه و ایلام بارش باران و برف و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه فردا (۲۶ آذر) این سامانه بارشی تقویت می شود و کل نیمه غربی کشور را فرا می گیرد، اظهارکرد: پیامد ورود این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بارش باران و برف، در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف و در مناطق جنوبی کشور بارش باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد خواهد بود.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی روز پنج شنبه (۲۷ آذر) فعالیت این سامانه در جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه های زاگرس جنوبی و مرکزی، بخش هایی از شمال بوشهر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی در استان های قزوین، البرز و تهران خواهد بود همینطور از شدت فعالیت سامانه در غرب و شمال غرب کم می شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه از اوایل روز جمعه (۲۸ آذر) با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و شمال کشور و ادغام آن با سامانه قبلی کل نیمه غربی کشور درگیر بارش خواهد شد، اظهار داشت: طی روز شنبه (۲۹ آذر) گستره بارش ها محدود به سواحل شمالی، شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز می شود همینطور از اواخر وقت روز یکشنبه (۳۰ آذر) این سامانه از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

ضیاییان اضافه کرد: از امروز (۲۵ آذر) تا آخر هفته افزایش نسبی دما در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ می دهد و از فردا (۲۶ آذر) تا جمعه (۲۸ آذر) کاهش نسبی دما در شمال غرب و غرب پیشبینی می شود. نوسانات دمایی در این مناطق بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد است.

وی با اشاره به اینکه امروز شرق خلیج فارس و از اواخر وقت امروز تا اوایل روز جمعه (۲۸ آذر) شمال خلیج فارس و طی دو روز آینده شرق دریای عمان مواج پیشبینی می شود، اظهار نمود: از ظهر جمعه تا اواخر وقت روز شنبه (۲۹ آذر) غرب و مرکز دریای خزر هم مواج خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۲۶ آذر) ابری و غبار آلود و به تدریج همراه با بارش باران با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۲۷ آذر) هم ابری همراه با بارش باران و با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1399/09/25
22:26:19
5.0 / 5
1270
تگهای خبر: باد , بارش , برف , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه