آخرین وضعیت كیفیت هوا در مناطق مختلف تهران؛

كیفیت هوای تهران در ۱۲ ایستگاه ناسالم برای همه است

كیفیت هوای تهران در ۱۲ ایستگاه ناسالم برای همه است پرشین رز: کیفیت هوای پایتخت درحال حاضر با میانگین 107 و آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد این درحالیست که کیفیت هوا در 12 ایستگاه در وضعیت ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بر طبق آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا در ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳)، تربیت مدرس (منطقه ۶)، شادآباد منطقه (۱۸)، شریف (منطقه ۲)، شهرداری منطقه ۲، شهرداری (منطقه ۱۰)، شهرداری منطقه ۲۱ وشهرداری منطقه ۲۲ ناسالم برای همه افراد گزارش شده است.

علاوه بر این ها کیفیت هوا در ایستگاه های پارک سلامت (منطقه ۱۷)، پارک شکوفه (منطقه ۱۴)، دانشگاه تهران (منطقه ۶) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار دارد.

بر این اساس کیفیت هوا در ۱۲ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای همه قرار دارد.

اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوا نشان میدهد که کیفیت هوا در ۱۰ ایستگاه سنجش در مناطق مختلف تهران همچون ایستگاه اقدسیه (منطقه ۱)، پونک، شهرداری منطقه ۱۱، پارک رازی (منطقه ۱۱)، پارک قائم (منطقه ۱۸)، پاسداران (منطقه ۳)، دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱)، ژئوفیزیک (منطقه ۶)، شهرداری منطقه ۱۵ و شهرک چشمه (منطقه ۲۲) نیز ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده است.

در این بین کیفیت هوا در ایستگاه های شهرداری منطقه ۴، گلبرگ (منطقه ۸)، ستاد بحران (منطقه ۷) و مسعودیه (منطقه ۱۵) در شرایط قابل قبول قرار دارد.

بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی آلودگی هوا در کلان شهرها همچون تهران فردا (26 آذرماه) کماکان ادامه دارد. بدین جهت سفارش می شود که افراد از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند همین طور لازم است که مبتلایان به بیماریهای قلبی یا ریوی، سالمندان، کودکان و زنان حامله کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل خودرا کاهش دهند.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1399/09/26
13:24:45
5.0 / 5
1130
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه