مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان:

طالو شیر بند دامغان به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت

طالو شیر بند دامغان به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت پرشین رز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان از ارتقا حوزه شکارممنوع طالو شیر بند دامغان به منطقه حفاظت شده اطلاع داد و اظهار داشت: این منطقه ۹۰ هزار هکتاری تنوع زیستی غنی و متنوعی دارد.امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه در جلسه شورایعالی محیط زیست حوزه شکارممنوع طالو شیر بند دامغان به منطقه حفاظت شده ارتقا یافت، اظهار داشت: این اقدام در جهت حفظ و بهبود غنای زیستی منطقه و استان صورت گرفته است.
وی ضمن بیان اینکه این منطقه ۹۰ هزار هکتاری تنوع زیستی غنی و متنوعی دارد، اضافه کرد: این منطقه بین زیستگاه های دشتی شمال و شرق دامغان، کوهستان های مرتفع کلاریز و طزره و جنگل های هیرکانی واقع شده است که همین مبحث سبب شد تا ارتقا آن در دستور کار واقع شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان اینکه برای حفاظت از زیستگاه های پرارزش استان اقدامات اساسی انجام می شود، اظهار داشت: منطقه حفاظت شده طالو و شیر بند دامغان کریدور حساس به حساب می آید که حفظ آن به دست همه گروه ها امکان پذیر است.
عبدوس ضمن بیان اینکه حفاظت از گونه های پرارزش گیاهی و جانوری با مشارکت جوامع بومی، محلی، ان جی اوها، طبیعت گردها و محیط بانان منطقه میسر می شود، خاطرنشان کرد: از عموم مردم تقاضا می شود در جهت رسیدن به این هدف همگی تلاش کنند تا این سرمایه پرارزش طبیعی حفظ شود.
وی اضافه کرد: محدوده های طبیعی باارزش زیست محیطی جزو سرمایه های ملی محسوب می شوند که مجموعه محیط زیست استان می کوشد تا در این مناطق چهارگانه مدیریت و برنامه ریزی صورت گیرد تا شاهد رشد گونه های گیاهی و جانوری مناطق باشیم.


منبع:

1399/11/09
12:52:40
0.0 / 5
1339
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه