۳ هكتار از جنگل های سنندج طعمه حریق شد

۳ هكتار از جنگل های سنندج طعمه حریق شد کردستان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج اعلام نمود که سه هکتار از عرصه جنگلی روستاهای ˮبرقروˮ و ˮلنگریزˮ سنندج گرفتار آتش سوزی شد و به پوشش گیاهی منطقه لطمه وارد کرد.


محمدرئوف نصری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به آتش سوزی در جنگل های برقرو و لنگریز سنندج اظهار نمود که این آتش سوزی سطحی بوده و به تنه درختان صدمه ای جدی وارد نشده است.
وی افزود که آتش سوزی ها از حدود یک و ماه نیم آینده شروع می شدند اما امسال باتوجه به کاهش شدید بارندگی ها و خشک شدن زودتر از موعد پوشش گیاهی، ممکنست آتش سوزی ها زودتر از موعد داشته باشیم.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج با اعلان اینکه ۹۷ درصد آتش سوزی ها عامل انسانی دارد، اشاره کرد که بخش عمده ای از آتش سوزی ها عمدی بوده و طبیعت گردها نهایت دقت را هنگام تفریح و گردش در طبیعت داشته باشند.
وی مشکل عمده در زمینه آتش سوزی مراتع را عمدی بودن آن دانست و عنوان نمود که اگر برای این مساله فرهنگ سازی نشود، با هیچ بودجه و اعتباری نمی توان آتش سوزی ها را کنترل کرد.
نصری سخت گذر بودن عرصه های طبیعی را از دیگر مشکلات در زمان آتش سوزی برشمرد و ادامه داد که این مساله موجب می شود تا دسترسی به مکان هایی که گرفتار آتش سوزی شده سخت باشد.
وی اشاره کرد که سال قبل ۴۷ فقره آتش سوزی در سنندج صورت گرفت که ۲ فقره در عرصه های جنگلی به مساحت ۱۵.۳ هکتار و ۴۵ فقره مرتعی به مساحت ۳۴۰ هکتار بوده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج اظهار داشت: از کل تعداد آتش سوزی های مرتعی، ۲۳ فقره در محدوده و حریم شهری بود که ۷۸ هکتار را شامل می شود و با وجود اینکه این مراتع در حوزه اداره راه و شهرسازی بوده اما ادارع منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نسبت به اطفای آن اقدام نموده است.
او در آخر تصریح کرد که دوستداران طبیعت گزارش تخریب، آتش سوزی و تصرف اراضی ملی را به سامانه رایگان و ۲۴ ساعته ۱۵۰۴ و ۱۳۹ گزارش دهند.1400/02/01
21:52:53
5.0 / 5
341
تگهای خبر: آب , آتش , بارندگی , طبیعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه