خانه های محیط زیست در تمامی محلات پایتخت راه اندازی شود

خانه های محیط زیست در تمامی محلات پایتخت راه اندازی شود به گزارش پرشین رز رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: ایجاد خانه محیط زیست همچون پروژه های کوچک مقیاس محله ای است که به خوبی می تواند ارتباط بین شهروندان با شهرداری را بعنوان یک نهاد اجتماعی و در امتداد اهداف محیط زیستی مدیریت شهری برقرار کند.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا صدراعظم نوری امروز در آیین افتتاح اولین خانه محیط زیست سرای محلات شهر تهران اظهار داشت: بحت سرای محله بسیار مورد توجه است چون بعنوان سلول کوچکی در محله است که به آسانی می تواند با مردم ارتباط برقرار کند، تعامل و تبادل داشته باشد و خدمات مناسب با نیازهای شهروندان عرضه نماید.

وی با اعلان اینکه جای خانه محیط زیست در مجموعه سراهای محله خالی بود، اظهار داشت: امیدواریم این با اقدام موثر و موفق به سرعت در تمامی محلات شهر تهران، خانه های محیط زیست راه اندازی شوند.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه پایتخت به بالای یک خانه محیط زیست در هر منطقه نیاز دارد، اظهارکرد: شرایطی فراهم گردد تا حد امکان در هر محله بیش از یک خانه محیط زیست ایجاد شود.

نوری ادامه با اشاره به طرح جامع مدیریت پسماند که بعنوان پروژه های زیرساختی در شهرداری تهران به تصویب شورا رسید و الان در قالب طرح "کاپ" عملیاتی شده است، اظهار داشت: خانه های محیط زیست نیز به آسانی می توانند در جهت عملیاتی کردن پروژه های بزرگ اقدام نمایند. معتقدم این خانه ها باید به مردم اموزش دهند، فرهنگسازی و از مشارکت شهروندان جهت تحقق اهداف موردنظر استفاده کنند.

به گفته نوری مادامی که بصورت جز به جز و سلول به سلول وارد کاری نشویم، قادر نخواهیم بود در سطح شهر تهران با همه شهروندان صحبت نماییم. یک تجربه موفق در این خصوص خانه های سلامت هستند که بصورت شبکه های مویرگی در سطح شهر تهران پراکنده شده اند و با همه مردم در ارتباط هستند. اینگونه تجارب باید به طورمرتب تکرار شوند و توسعه یابند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، او در آخر اظهار داشت: باید برنامه ریزی ها به شکلی باشد که ارتباطات واقعی شکل بگیرد یعنی در محله فرد فرد مردم با خانه محیط زیست محله خود در تعامل باشند. دراین زمینه شورای اسلامی شهر تهران نیز حمایت و همکاری تام دارد تا اینطور اقدامات با سرعت بیشتری در سطح مناطق ۲۲گانه گسترش یابد.

منبع:

1400/02/06
22:12:19
5.0 / 5
494
تگهای خبر: باد , خدمات , زیرساخت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه