تداوم روند افزایش نسبی دمای تهران

تداوم روند افزایش نسبی دمای تهران پرشین رز: تداوم روند افزایش نسبی دما تا دوشنبه (24 خرداد ماه) و کاهش تندی باد طی امروز (22 خرداد ماه) در استان تهران پیش بینی می شود. افزایش غلظت آلاینده «ازن» نیز در بعضی مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، بر طبق بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده برای استان تهران آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در ارتفاعات استان در ساعات بعدازظهر گاهی افزایش موقت ابر پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی دو روز آینده روند افزایش نسبی دما و روز دوشنبه (۲۴ خرداد ماه) کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲۲ خرداد ماه) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است، با این وجود در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

کاهش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهدنمود همین طور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در بعضی مناطق افزایش خواهد یافت و می تواند موجب کاهش کیفیت هوا شود. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در مناطق پرتردد بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده شود و در نتیجه کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

افزایش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۲۳ خرداد ماه) تا حدودی موجب پراکندگی ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا نسبت به شب گذشته خواهد شد، بااین حال باتوجه به افزایش تردد خودرو ها، کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر طی روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد همین طور تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود. با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (۲۳ خرداد ماه) پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۸۵ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/03/22
21:48:56
5.0 / 5
584
تگهای خبر: باد , ذرات معلق , كیفیت , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه