با استمرار شرایط غبارآلودگی؛

هوای اصفهان در وضعیت اخطار قرار گرفت

هوای اصفهان در وضعیت اخطار قرار گرفت پرشین رز: کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخصهای کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز شرایط ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ساعات منتهی به بامداد امروز با میانگین ۲۰۷ در وضعیت بسیار ناسالم به ثبت رسید و همچنان با شاخص ساعتی ۱۶۶ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.

وی افزود: وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۸۰، خیابان استانداری با شاخص ۱۶۴، میدان انقلاب با شاخص ۱۸۱، خرازی با شاخص ۱۹۴، رهنان و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۶۸، فرشادی با شاخص ۱۶۲، خیابان کاوه با شاخص ۱۷۶ و خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۶۹ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) و در خیابان پروین با شاخص ۹۷ در شرایط قابل قبول است است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان ضمن اشاره به این که داده های کیفی چهار ایستگاه پایش هوای شهر در دسترس نیست، اضافه کرد: کیفیت هوای شهرهای مبارکه با میانگین شاخص ۱۵۶، سجزی ۱۸۷ و شاهین شهر با ۱۶۱ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به جهت وزش بادهای شرقی به نسبت شدید در مناطق شمال و شرق استان خیزش گرد و خاک در این مناطق و غبار آلودگی هوا بخصوص در نواحی مرکزی همچون کلانشهر اصفهان پیشبینی شده است که شدت آن امروز و فردا نسبت به روزهای گذشته بیشتر است.
گفتنی است شاخص آلودگی هوای کلانشهر اصفهان شامگاه سه شنبه در همه ایستگاه های پایش در وضعیت بسیار ناسالم و در بعضی ساعات در شرایط خطرناک قرار گرفت و این روند تا بامداد امروز ادامه داشته است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/04/24
11:50:57
5.0 / 5
230
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه