آفت کش ها، بلای جان زنبورهای عسل

آفت کش ها، بلای جان زنبورهای عسل به گزارش پرشین رز بر مبنای بررسی روی ۹۰ مطالعه در آمریکا که به تأثیر فشارهای زیست محیطی می پردازند، آفت کش هایی که به کشاورزان فروخته می شوند، دو برابر بیشتر از آنچه پیشتر تصور می شد، زنبورهای عسل را می کشند.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، عواملی که خیلی از آنها پیامد فعالیتهای بشر هستند همچون استفاده از زمین و تغییرات اقلیمی در کنار کشاورزی متمرکز یا کشاورزی صنعتی و روش های کنترل آفت، نقشی مهم در این مساله بازی می کنند.
یافته ها از آن حکایت می کند که آفت کش ها بخصوص فشار فیزیولوژیک و تغذیه ای که به زنبورهای عسل وارد می کنند، و «کوکتل» مواد شیمیایی کشاورزی که زنبورهای عسل در محیط های کشت صنعتی با آن مواجه می شوند، جمعیت این حشرات را در معرض خطر قرار می دهد. بنابراین پژوهشگران معتقدند فرمول های تجاری باید مجوز خاص خودشان را بگیرند.
دکتر هری سیویتر از دانشگاه تگزاس در این رابطه تاکید می کند: برهم کنش این مواد شیمیایی را واقعا باید در نظر بگیریم. ما روی آفت کش ها، وقتی مجوز استفاده می گیرند دیگر نظارتی نداریم و ازاین رو پیشنهاد می نماییم نظارت های بعد از مجوز صورت بگیرد.
بنابر گزارش ایندیپندنت، دکتر سیویتر که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته است، متذکر شد: از ۳۵۶ اثر متقابلی که تیم کارشناسی وی بررسی کردند، احتمال مرگ جمعیت زنبورهای عسلی که در معرض مواد شیمیایی کشاورزی قرار گرفتند، بیشتر از سایر گونه هاست.1400/05/20
01:03:31
5.0 / 5
265
تگهای خبر: زیست محیطی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه