احتمال وزش باد شدید در استان تهران

احتمال وزش باد شدید در استان تهران پرشین رز: احتمال وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در استان تهران و برقراری هوای ناسالم برای گروه های حساس در پایتخت طی امروز (24 مردادماه) پیش بینی می شود.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا بر اساس پیش بینی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی چهار روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات با افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز (۲۴ مردادماه) در مناطق جنوبی و غربی استان احتمال وزش باد شدید و خیزش موقتی گرد و خاک وجود دارد. در روز چهارشنبه (۲۷ مردادماه) در نیمه شمالی استان وقوع رگبار و رعد و برق در اوایل شب در سطح استان رگبار پراکنده مورد انتظار است همین طور تا روز دوشنبه روند کاهش دما پیش بینی می شود.

بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۴ مردادماه) کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر است. به تدریج در طول روز بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق خصوصاً در ساعات بعدازظهر سبب برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا خواهد شد.

کاهش تندی باد تا شامگاه یکشنبه همراه با افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

این شرایط جوی تا بامداد فردا (۲۵ مردادماه) ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک صبحگاهی بر غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

وزش باد مؤثر در ضمن روز تا حدودی پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، با این وجود تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق خصوصاً در ساعات بعدازظهر را به دنبال خواهد داشت.

با حاکمیت جو نسبتاً آرام تا اواخر وقت دوشنبه بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بعضی مناطق برقرار خواهد شد.

به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۵ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۳ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است.منبع:

1400/05/24
13:41:37
5.0 / 5
587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه