عضو شورای شهر تهران عنوان كرد

دغدغه شورای شهر دستیابی به تفکیک پسماند100درصدی در تهران

دغدغه شورای شهر دستیابی به تفکیک پسماند100درصدی در تهران به گزارش پرشین رز نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از طرح ها و پروژه های منطقه13، بوستان جنگلی سرخه حصار را پتانسیل بزرگ زیست محیطی و گردشگری در شرق تهران برشمرد و اظهار داشت: باتوجه به اقدامات صورت گرفته، شاهد بهبود کیفیت خدمات منطقه13 در زمینه تفکیک پسماند و محیط زیست هستیم.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، مهدی بابائی، نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از مراحل آماده سازی مرکز تخصصی تفکیک پسماند منطقه۱۳ (mrf)، پیشرفت این مرکز را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: مدیریت شهری منطقه ۱۳ قول بهره برداری از این پروژه را در آینده نزدیک داده است که امید می رود در کنار مزایای زیست محیطی پروژه (mrf)در منطقه۱۳، فعالیت عوامل بدون مجوز بازیافت در سطح محدوده متوقف شود تا پروسه بازیافت و تفکیک پسماند به نحو مطلوب صورت گیرد.
وی درباب چشم انداز و اولویت کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری در زمینه تفکیک زباله و پسماند در شهر تهران افزود: ما باید به سمت نقطه ای حرکت نماییم که بتوانیم دفن زباله را به صفر رسانده و از زباله تر کمپوست تهیه نماییم و قسمتی از زباله را که نمی توان بازیافت کرد را در قالب زباله سوزها تبدیل به انرژی نماییم.
بابائی با اعلان اینکه هم اکنون روزی ۲۶۰۰ تُن زباله در تهران دفن می شود که مخاطره بزرگی در زمینه مسائل زیست محیطی دارد، افزود: دغدغه ما در شورای شهر تهران، ساماندهی موضوع بازیافت و دستیابی به تفکیک پسماند صد در صدی و عدم دفن زباله است.
بگفته نایب رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران هم اکنون پروژه (mrf) در ۳ پهنه بصورت پایلوت در حال انجام می باشد که در صورت اجرای موفقیت آمیز طرح در دیگر مناطق شهر اجرا می گردد.

او پارک سرخه حصار در منطقه۱۳ را پتانسیل بزرگ زیست محیطی و گردشگری شرق تهران برشمرد و تصریح کرد: باتوجه به تمهیدات مدیریت شهری منطقه۱۳، امسال شاهد بهبود کیفیت فضای سبز و محیط زیست در محدوده بودیم.
او کاهش ۸۰ درصدی آتش سوزی ها بوسیله مقابله بیولوژیک با علف های هرز درون پارک را از دیگر طرح های مثبت منطقه اعلام و اضافه کرد: با این اقدام، حوادث و لطمه به فضای سبز و درختان سرخه حصار بسیار کاهش پیدا کرده است.
بابائی ابراز امیدواری کرد که با تمهیداتی که در جهت ارتقای وضعیت مسائل زیست محیطی و گردشگری پارک هست هر چه زودتر شاهد بازگشایی پارک و استفاده شهروندان از پارک باشیم.
طبق گزارش سایت شهر، مرکز واکسیناسیون خودرویی بوستان جنگلی سرخه حصار، مرکز نگهداری از سگ های بلاصاحب سرخه حصار (پردیس مهربانی) و سرای محله امامت از دیگر پروژه های مورد بازدید عضو شورای شهر تهران بود.
منبع:

1400/07/15
20:34:52
5.0 / 5
77
تگهای خبر: آتش , پارك , خدمات , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه