آقای سلاجقه! خانواده مهشاد و ریحانه را دریابید

آقای سلاجقه! خانواده مهشاد و ریحانه را دریابید پرشین رز: سه ماه است که مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی - خبرنگاران محیط زیست - را به خاطر کوتاهی برخی مسئولان از دست داده ایم و کمترین انتظاری که از علی سلاجقه - رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست - داریم، دلجویی از خانواده های این دو خبرنگار جوان و رسانه های داغدار است.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا بیش از سه ماه است که از وقوع حادثه شوم سقوط اتوبوس خبرنگاران محیط زیست و عکاسان در حوالی نقده می گذرد؛ اتفاقی که به جان باختن مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی- خبرنگاران محیط زیست ایسنا و ایرنا - و مصدومیت ۲۱ خبرنگار و عکاس دیگر انجامید.

بیش از سه ماه است با داغ فقدان مهشاد و ریحانه بامداد را به شب می رسانیم. سه ماه است که خشم از رفتار برخی مسئولان محیط زیست همچون دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه و خودداری از عذرخواهی و دلجویی از خانواده های قربانیان و رسانه های داغدیده رهایمان نمی کند.

آقای سلاجقه! مهشاد و ریحانه دو خبرنگار و دو جوان پرشور بودند که به دعوت و مسئولیت سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد احیای دریاچه ارومیه عازم سفر و ماموریتی بی بازگشت شدند که در این میان اتهاماتی به دستگاه های مختلف از از وزارت راه و شهرسازی گرفته تا پلیس راه و خصوصاً ستاد احیای دریاچه ارومیه وارد است.

بیش از سه ماه است خانواده مهشاد - که دو روز پیش از آنکه رخت عروسی را بر تن دخترشان ببینند و خانواده ریحانه که مدتی طولانی نگذشته بود که دخترشان را با کلی امید و آرزو به خانه بخت فرستاده بودند - رخت عزا بر تن دارند و تنها دلخوشی شان شناسایی و مجازات عاملان اصلی این حادثه تلخ است.

آقای سلاجقه! تحمل داغ و فقدان این دو عزیز دشوار است و از آن مشکل تر رفتار برخی مسئولان محیط زیست است. در شرایطی که علی ربیعی - سخنگوی دولت دوازدهم، سیدعباس صالحی - وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی و احمد مسجد جامعی - عضو سابق شورای شهر تهران- در همان روزهای ابتدایی وقوع حادثه اتوبوس خبرنگاران با حضور در خانواده مهشاد از خانواده شان دلجویی کردند اما کسی از سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد احیای دریاچه ارومیه قدمی برای دلجویی از خانواده های داغدار در آن برهه زمانی برنداشتند و نه فقط حاضر به عذرخواهی و اظهار پشیمانی بابت کوتاهی درمدیریت درست این سفر مطبوعاتی نشدند بلکه تا امروز هم سراغی از این خانواده داغدیده نگرفته اند.

آقای سلاجقه! بی گمان در این برهه جهت بهبود حال ناخوش محیط زیست طرح ها و برنامه های بسیاری پیش بینی کرده اید اما از شما بعنوان رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست انتظار می رود پیگیری قاطع پرونده این حادثه و دلجویی از خانواده های این دو عزیز از دست رفته را در اولویت قرار دهید وعلاوه بر عمل به سفارش امام صادق (ع) در خصوص این که یکی از حقوق مومن بر برادرش در مریضی و ناراحتی، عیادت و دلجویی است، برخورد با عاملان و مقصران این حادثه را پیگیری و با تدوین دستورالعمل های سخت گیرانه تر برای سفرهای مطبوعاتی از وقوع حوادث مشابه نیز جلوگیری کنید.

منبع:

1400/07/18
12:23:46
5.0 / 5
219
تگهای خبر: حفاظت , دستگاه , سفر , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه