دربیانیه سازمان حفاظت محیط زیست عنوان شد ؛

ارتباط خشکسالی با آتش سوزی ها

ارتباط خشکسالی با آتش سوزی ها پرشین رز: سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه ای ارتباط بین خشکسالی با آتش سوزی ها را بیان کرده است.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه ای با عنوان (ارتباط خشکسالی با آتش سوزی ها) آورده است:
«یکی از اساسی ترین مظاهر صیانت از حقوق عمومی، وظیفه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی کشور می باشد که در اصل پنجاهم قانون اساسی بعنوان یک وظیفه عمومی تلقی و تاکید شده است. تحقق اهداف آن جز با حمایت و پشتیبانی قوای سه گانه، توانمندی های نیروهای مسلح و نیز مشارکت های مردمی، امکان پذیر نمی باشد. دنیای گرم تر و خشک تر که غالباً ناشی از اثرات سو تغییرات اقلیمی است، در کشوری مثل ایران که خشک و نیمه خشک است و اکنون با شروع فصل پاییز و برگ ریزان درختان و درختچه های پهن برگ و همین طور رستنی های خشکیده و علفی که در بستر دارد، فرصت و شرایط را برای آتش سوزی های طبیعی و غیرطبیعی (در اثر بی مبالاتی گردشگران، دامداران، تغییر کاربری برای زمین خواری و…) به نحو بارزی مهیا و تشدید خواهدنمود.
در ادامه این بیانیه آمده است: متأسفانه آثار زیانبارش در سال قبل (جان باختن چندین محیط بان و همیاران محیط زیست، سوختن جمعیت زیادی از حیات وحش و سایر موجودات و ارگانیسم های خاک سرزمین سوخته، دود حاصل از آتش سوزی در افزایش گازهای گلخانه ای و باران های اسیدی و…)، خاطره بسیار تلخی را در تاریخ سازمان حفاظت محیط زیست رقم زده است.
ناگفته نماند، تحریم ظالمانه استکبار جهانی نیز در دهه های اخیر، محدودیت زیادی در امر تهیه تجهیزات، امکانات حفاظتی و سایر وسایل اطفا حریق مدرن (هوایی، زمینی و انفرادی) ایجاد نموده و عرصه را دراین زمینه برای کشور و سازمان های متولی، تنگ تر و تنگ تر کرده است.
لذا، با امعان نظر بمراتب فوق، بمنظور پیشگیری و مهار اینطور حوادث غیر منتظره، از تمامی مسئولین محترم دستگاه های اجرائی، نهادهای خودجوش مردمی و فرد فرد هموطنان دلسوز و فهیم، انتظار دارد، ضمن رعایت اصول اخلاق زیست محیطی و همگرایی برای صیانت از محیط زیست و بیت المال کشور، از وقوع و مهار اینطور حوادث غیرمترقبه و خانمانسوز، این سازمان را یاری رسان باشید.»


منبع:

1400/08/05
17:40:39
5.0 / 5
192
تگهای خبر: آتش , بارش , برگ , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه