آلودگی هوای ۵ کلانشهر

آلودگی هوای ۵ کلانشهر پرشین رز: سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و سفارش کرد که از رفت و آمدهای غیر ضروری خصوصاً برای گروههای حساس خودداری شود.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا فردا (۲۳ آبان ماه) برای شهرهای اراک، اصفهان، تهران و کرج و دوشنبه (۲۴ آبان ماه) برای شهرهای اراک، تهران، کرج، اصفهان و مشهد پیش بینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروههای حساس دور از انتظار نیست و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک ممکنست کیفیت هوا در بعضی ساعات تا حد ناسالم برای تمام گروه ها خصوصاً در مناطق صنعتی و پرتردد کم شود.

در این شرایط سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهرها برای افراد سالمند و خردسال و خصوصاً افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، اجتناب از کارهای ورزشی در سطح شهر، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی سفارش می کند.
به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1400/08/22
22:07:08
5.0 / 5
227
تگهای خبر: آب , آلودگی , بیماری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه