باران هم به داد هوای تهران نرسید

باران هم به داد هوای تهران نرسید در حالیکه هوای تهران بارانی است اما میانگین کیفیت الان هوای پایتخت ۱۵۹ و در شرایط ناسالم برای تمام گروههای جامعه است.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، بر مبنای آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۴ در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها قرار داشت در حالیکه شاخص الان تهران عدد ۱۵۹ و ناسالم برای همه گروه ها را نشان داده است.
در ۱۹ ایستگاه الان شاخص آلودگی هوا شرایط قرمز را نشان داده است که شامل محدوده هایی از مناطق ۴، ۸، ۷، ۶، ۱۳، ۱۴، ۲، ۱۰، ۱۱، ۱۸، ۲۱، ۱۵ ۲۰، ۱۹ است که عددهایی بین ۱۵۴( گلبرگ در منطقه ۸) و ۱۸۹( شریف منطقه ۲) را نشان می دهند. همینطور سه ایستگاه هم شاخص آلودگی ناسالم برای گروههای حساس را نشان می دهند و ایستگاه سوهانک با شاخص ۵۹ یکی از سالم ترین مناطق تهران به لحاظ شاخص آلودگی هواست.
سازمان هواشناسی در این شرایط جوی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری بخصوص سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، خودداری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز تا حد امکان، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها سفارش می کند.
گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.


منبع:

1400/09/01
16:08:35
5.0 / 5
207
تگهای خبر: آلودگی , برگ , بیماری , پاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه