تشدید کم آبی ناشی از تغییرات اقلیمی در عراق

تشدید کم آبی ناشی از تغییرات اقلیمی در عراق به گزارش پرشین رز اثرات ناشی از تغییرات اقلیمی، بحران کمبود آب در عراق را تشدید کرده است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، چهار سال قبل یکی از نهرهای آب که از روستایی واقع در شمال بغداد می گذشت، خشک شد و به قول یکی از کشاورزان، این پدیده نامطلوب سبب نابودی اغلب درختان شده است.
به دنبال این مشکل زیست محیطی، کشاورزان تلاش کردند چاه حفر کنند اما متوجه شدند که آب های زیرزمینی خیلی شور بوده و برای کشاورزی مناسب نیستند.
به گزارش یکی از کشاورزان محلی، خشکسالی، کشاورزی در این منطقه را تحت تأثیر قرار داده و سبب نابودی درختان و محصولات آنها شده است.
این کشاورز در ادامه افزود که زمینهای اطراف روستا که در گذشته مزرعه و باغ بودند طی چند سال به بیابان تبدیل گشته و نهر آب هم خشک شده است.
وی افزود: من هم به علت خشکسالی و کمبود آب مجبور به ترک کشاورزی شده و آغاز به جستجو برای شغل دیگری کردم.
طبق گزارش ها، هفت میلیون نفر در عراق به علت خشکسالی و کمبود آب در معرض خطر هستند. همینطور کارشناسان هم اخطار می دهند که "افزایش دما، کاهش بارندگی و عدم دسترسی به آب رودخانه"، خطر و شدت خشکسالی را می افزایند.
به گزارش پرشین رز به نقل از الجزیره، به قول یک زمین شناس، تغییرات اقلیمی یکی از عوامل مهمی است که منجر به بیابان زایی و خشکسالی در عراق شده است که کاهش سطح آب در رودخانه های دجله و فرات هم این مورد را تشدید می کند.
منبع:

1400/09/01
22:41:33
5.0 / 5
205
تگهای خبر: آب , بارندگی , باغ , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه