رئیس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست اصفهان خبر داد؛

افزایش ۴۸ درصدی روزهای آلوده اصفهان

افزایش ۴۸ درصدی روزهای آلوده اصفهان به گزارش پرشین رز رئیس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان از افزایش ۴۸ درصدی روزهای آلوده این کلانشهر در هشت ماهه سالجاری اطلاع داد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، برپایه آمار اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان این کلانشهر از آغاز سالجاری تا امروز دوشنبه هشتم آذرماه هیچ روز پاکی نداشته اما در این زمان ۱۵۶ روز هوای قابل قبول (سالم)، ۹۱ روز ناسالم برای گروههای حساس و هفت روز ناسالم برای عموم شهروندان را تجربه کرده است. این در شرایطی است که بررسی های روزانه و ساعتی شاخص هوای اصفهان تابحال نشان داده که هوای این شهر در خیلی از ساعات شبانه روز بر مدار ناسالم قرار دارد و شاخص روزهای سالم ثبت شده هم امسال بین میانگین ۸۰ تا ۱۰۰ AQI بوده است که نزدیک به مرز شاخص ناسالم به حساب می آید.
بابک صادقیان رئیس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه روزهای ناسالم این کلانشهر از آغاز سال تا آخر آبان ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۸ درصد افزایش پیدا کرده است، عنوان کرد: شرایط کیفی هوا سال جاری نسبت به سال پیش نامناسب تر است و در هشت ماهه سالجاری ۱۵۴ روز هوای سالم ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه در طول سال برپایه قانون هوای پاک برنامه های کاهش آلودگی هوا را در دستگاههای مختلف پیگیری می نماییم، اضافه کرد: اقداماتی که محیط زیست در یکی دو ماه اخیر و در شرایط خاص داشته به صورت عمده سلبی و بازدارنده است و همکاران ما در یک هفته اخیر ۹۷۶ پایش شبانه روزی از واحدهای تولیدی و صنعتی داشتند که به صدور ۱۷۲ اخطار، ۳۳ پیگیری قضایی و پلمب ۱۲ واحد صنعتی و تولیدی آلاینده منجر گردید.
رئیس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: همینطور پلیس راهور اصفهان برای مدیریت حمل و نقل و ترافیک و تردد خودرو ها در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان بیشتر از ۲ هزار پایش و اعمال قانون در این زمان داشته است.
صادقیان ضمن اشاره به حمایت و پیگیری دستگاه قضا در برخورد با واحدهای آلاینده، اظهار داشت: در شرایط خاص آلودگی هوا راه دیگری جز اقدامات سلبی برای کاهش منابع آلاینده نداریم.

1400/09/09
13:36:12
5.0 / 5
269
تگهای خبر: آب , آلودگی , پاك , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه