هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد

هوای اصفهان برای گروههای حساس ناسالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر با میانگین 118 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۲، استانداری با شاخص ۱۰۵، انقلاب و رهنان با شاخص ۱۲۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۲۹، رودکی با شاخص ۱۱۵، میرزا طاهر با شاخص ۱۴۰ و فرشادی و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۴۵ در وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروههای حساس است.
او اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در خیابان های جِی، فیض، پروین و کاوه به ترتیب با ۱۵۹، ۱۷۶، ۱۶۵ و ۱۵۸ AQI وضعیت "قرمز" ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: امروز هوای شهر صنعتی سگزی و مبارکه به ترتیب با شاخص ۷۹ و ۶۰ وضعیت قابل قبول و در شاهین شهر با شاخص ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان شرایط انباشت آلاینده ها تا عصر امروز پنجشنبه ۲۳ دی در مناطق مرکزی و صنعتی خصوصاً کلانشهر ادامه دارد اما با فعالیت سامانه بارشی از فردا بهبود کیفیت هوای این مناطق انتظار می رود.
با توجه به آلودگی هوای کلانشهر اصفهان، امروز نیز به همه شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای زمینه ای، قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال سفارش می شود از تردد غیر ضرور در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/10/24
12:11:39
5.0 / 5
286
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بارش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه