میانگین بارش های کشور نرمال شد

میانگین بارش های کشور نرمال شد به گزارش پرشین رز رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی اظهار داشت: فعالیت سامانه های بارشی اخیر سبب شد تا برای اولین بار از آغاز سال آبی وضعیت میانگین بارندگی در کشور به حالت نرمال برسد.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا احد وظیفه اضافه کرد: تا قبل از شروع زمستان مجموع بارش دریافتی کشور کمتر از ۴۰ میلی متر بود اما بارندگی های دیماه سبب شد تا میانگین ارتفاع نزولات جوی ما به بیشتر از ۹۲.۵ میلی متر برسد.

وی اضافه کرد: این بارش ها وضعیت کم بارشی در نیمی از استانهای کشور از آغاز سال زراعی تابحال را هم به حالت نرمال و بیشتر از نرمال رساند. تا قبل از شروع زمستان میزان بارندگی در۲۵ استان کشور کمتر از نرمال بود.

رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی تصریح کرد: نرمال شدن بارش به مفهوم آخر خشکسالی نیست چونکه بخش قابل توجهی از کشور با کم بارشی انباشته از سالهای گذشته مواجه می باشد. ضمن این که وضعیت بارش در تهران و غرب کشور در شرایط کمتر از نرمال قرار دارد.

به گزارش سازمان هواشناسی، وظیفه در انتها اظهار داشت: بارش در مناطق جنوبی کشور بیشترین سهم در افزایش میانگین بارش کشور را داشته است به صورتی که بارش های برخی نقاط هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان به صورت رگباری و دربازه کوتاهی رخ داده است که بیشتر از آنکه موثر باشد، خسارت زا بوده است.

منبع:

1400/10/30
10:47:23
5.0 / 5
339
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی , بحران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه