هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور سالم می باشد

هوای اصفهان و ۳ شهر مجاور سالم می باشد کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۶۵ وضعیت (زرد) سالم را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۷۳، استانداری با شاخص ۶۶، انقلاب با شاخص ۶۲، پروین با شاخص ۸۸، باهنر با شاخص ۷۰، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۴، رهنان با شاخص ۶۴، کاوه با شاخص ۷۸، فیض با شاخص ۵۲، میرزا طاهر و ورزشگاه میثاق با شاخص ۶۰ وضعیت قابل قبول است.
او با اشاره به اینکه سه ایستگاه پایش در خیابان های رودکی، دانشگاه و باغ غدیر قطع است، افزود: شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه خیابان های فرشادی و جِی به ترتیب با ۴۳ و ۴۷ AQI وضعیت پاک را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای دو شهر صنعتی سگزی و مبارکه با شاخص ۸۴ و شاهین شهر با شاخص ۵۸ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، امروز وزش باد شدید و توفان مناطق مرکزی و نیمه شرقی اصفهان را در بر گرفته است و سرعت باد به ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت می رسد. هواشناسی استان برای نیمه شرقی استان توفان گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا تا فردا پیشبینی کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرآفرین است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/11/01
12:22:59
5.0 / 5
316
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه