برای سومین روز پیاپی؛

هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد پرشین رز: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز یکشنبه با میانگین 94 برای سومین روز پی در پی در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.محمود مزارع کارشناس امور لابراتوار حفاظت محیط زیست اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: هوای این کلانشهر امروز در ایستگاه های پایش فعال در خیابان های احمد آباد با شاخص ۹۲، استانداری با شاخص ۹۵، باهنر و جی با شاخص ۹۱، پروین با شاخص ۹۴، فیض با شاخص ۷۳ و فرشادی با شاخص ۸۰ در وضعیت قابل قبول ثبت گردید.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه بزرگراه خرازی و ورزشگاه میثاق به ترتیب با میانگین ۱۱۳ و ۱۱۶ وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
به گفته کارشناس امور لابراتوار حفاظت محیط زیست اصفهان امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۹۸، مبارکه با شاخص ۶۶ و شاهین شهر با شاخص ۸۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده است.
به گزارش پرشین رز به نقل از مهر ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان و نیز ۶ ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، باغ غدیر، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر شهر اصفهان دائم قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز تا اختتام هفته جوی پایدار در سطح استان حاکم است و در مناطق مرکزی استان همچون شهر اصفهان غبار صبحگاهی پیش بینی می شود.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/04/06
17:09:30
5.0 / 5
181
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه